loader image

Play-Off: Porażka w samej końcówce

12 marca, 2017

Po 7 latach przerwy nasz zespół miał ponownie okazję poczuć smak Play-Offów. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i nieco słabszej drugiej musieliśmy uznać wyższość MCKiS-u Termo-Rex Jaworzno 74:64.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli goście, którzy bardzo szybko uciekli na dziesięciopunktowe prowadzenie. Po nieco ponad dwóch minutach gry trener naszego zespołu, Jędrzej Suda musiał interweniować i wziąć czas na żądanie. To przyniosło skutek, bowiem od razu nawiązaliśmy walkę z Termo-Rexem. Szybkie pięć punktów zdobył Adam Richter, a nasza strata wynosiła już tylko 3 punkty. Nasz zespół świetnie wykorzystywał przekroczony limit fauli przez rywali, dzięki czemu po 10 minutach przegrywaliśmy już tylko 20:17.

Drugą kwartę zaczęliśmy o wiele lepiej, aniżeli pierwszą. Koszykarze Jędrzeja Sudy znacznie poprawili swoją grę w obronie i nie pozwolili gospodarzom na tak łatwe punkty. Dobra obrona przyniosła przechwyty, które przerodziły się w efektowne akcje Adama Cichonia. Mimo złamanego palca u ręki na parkiecie pojawił się Piotr Suda, który wyszarpywał piłki z rąk rywali. Na kilka sekund przed końcem połowy Krzysztof Chmielarz przechwycił piłkę i wjechał na kosz, dzięki czemu po pierwszej połowie prowadziliśmy 32:31.

Tuż po zmianie stron kontuzji po uderzeniu łokciem nabawił się nasz rozgrywający, Krzysztof Chmielarz, przez co obowiązki rozgrywającego zaczął pełnić Wojciech Leszczyński. Nieobecność naszego rozgrywającego wprowadziła w nasze szeregi sporo nerwowości, przez co gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie kwarta padła łupem gospodarzy, który prowadzili 47:42.

Ostatnia część meczu to prawdziwa nerwówka i walka na każdy możliwy sposób. Zawodnicy Termo-Rexa trafili trzy trójki, które wyprowadziły ich na ośmiopunktowe prowadzenie. Wtedy w odsieczy przyszli Wojtek Leszczyński i Krzysztof Chmielarz, którzy swoimi trójkami uciszyli zgromadzoną w hali widownię. Marcin Lichtański, szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się wziąć czas, który przyniósł im serię punktową. Jak się okazało, nasi zawodnicy nie byli już w stanie nadrobić tej straty i musieli uznać wyższość rywali 74:64.

Weegree AZS Politechnika Opolska 74:64 MCKiS Termo-Rex Jaworzno

Stan rywalizacji 1:0 dla Jaworzna

Weegree AZS: Leszczyński 18 (7 zbiórek), Chmielarz 17 (5 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty), Cichoń 16 (9 zbiórek), Pawłowski 6 (8 zbiórek), Richter 5, Suda 2, Wierzbicki 0, Neżwyckij 0, Orębski 0, Majka 0, Nowak 0.