Pewne zwycięstwo w Kątach, kolejny awans w tabeli!

3 grudnia, 2017

Dominacja od pierwszych minut, świetna obrona i wysoka skuteczność w ataku – tak możemy w skrócie opisać zwycięstwo naszych koszykarzy w Kątach Wrocławskich. Podopieczni Dominika Tomczyka zwyciężyli wysoko, bowiem aż 92:48.

Początek spotkania nie zapowiadał dla nas łatwego meczu, a wręcz przeciwnie. Gospodarze podyktowali twarde warunki. Jednak bardzo dobrze  w naszych szeregach spisywał się kapitan zespołu, Adam Cichoń, który mądrze penetrował na kosz i zbierał sporo piłek. To właśnie jego rzuty powiększały nasze prowadzenie, a po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy 20:12.

W drugiej kwarcie staraliśmy się z każdą minutą powiększać swoje prowadzenie, a kolejnym graczem, który zaczął dominację podkoszową był wracający po kontuzji Jarosław Pawłowski. Nasz doświadczony podkoszowy trafił w tym spotkaniu 6/7 swoich rzutów, notując na swoim koncie 12 „oczek”. Gospodarze mieli spory problem wstrzelić się z obwodu, przez co nawet ich dobre akcje nie pozwoliły im zniwelować prowadzenia. Po bardzo dobrej pierwszej połowie schodziliśmy do szatni prowadząc 44:25.

Wysokie prowadzenie wcale nas nie zgubiło, a wręcz przeciwnie – mieliśmy jeszcze większą chęć odniesienia wysokiego zwycięstwa. Zdobywaliśmy sporo punktów spod kosza, a formą zza łuku błyszczał Grzegorz Zadęcki, który w całym spotkaniu trafił pięć trójek. O ile na początku kwarty koszykarze z Kąt Wrocławskich próbowali nawiązać walkę, to w ogólnym rozrachunku nasze prowadzenie ponownie wzrosło. Po 30 minutach prowadziliśmy już 71:36.

W ostatniej części meczu trener Tomczyk zdecydował się postawić na zawodników rezerwowych, którzy wczoraj na parkiecie spisali się równie dobrze, jak podstawowi. Podobnie jak w poprzednich kwartach zdobyliśmy więcej niż 20 punktów, znacznie ograniczając w ataku poczynania podopiecznych Jacka Kolisa. Całe spotkanie wygraliśmy 92:48, co zapewniło nam awans na 3. lokatę w ligowej tabeli.

Weegree AZS Politechnika Opolska 92:48 Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

Weegree AZS: Zadęcki 20 (5/8 za trzy, 5 zbiórek), Cichoń 19 (9 zbiórek), Pawłowski 12, Leszczyński 10 (4 zbiórki, 4 asysty), Chmielarz 8 (4 asysty), Basiński 6 (6 asyst, 5 zbiórek), Wierzbicki 6, Suda 4, Bartkowiak 2 (4 zbiórki), Wilk 3 (4 zbiórki), Orębski 2, Barycz.