Pewne zwycięstwo Weegree AZS Politechnika Opole na inaugurację sezonu II ligi.

1 października, 2018

Derby Opolszczyzny cieszyły się wielkim zainteresowaniem – sala przy ul. Prószkowskiej wypełniła się kibicami, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę.

Początek spotkania był nerwowy w wykonaniu obu ekip. U zawodników widać było ogromne zaangażowanie i koncentrację w obronie. Pierwsi niemoc w ataku opanowali zawodnicy Weegree i po dwóch celnych rzutach za 3 punkty wyszli na prowadzenie 6-0. Drużyna gości z minuty na minutę coraz pewniej czuła się na naszej hali i systematycznie odrabiała straty. Wtedy swoje „show” (20 pkt. – 6/12 za 3 pkt.) w tym spotkaniu rozpoczął Łukasz Wojciechowski, który jeszcze w pierwszej kwarcie dwukrotnie trafił za 3 punkty i ostatecznie I kwarta zakończyła się naszym prowadzeniem 16-15.

Początek II kwarty to szybkie powiększenie naszej przewagi do 20-15 i gdy wydawało się że zaczynamy mieć mecz pod kontrolą zespół z Nysy zdobył 11 punktów z rzędu. Goście trzykrotnie trafili za 3 punkty, kolejno trafiali Tomasz Madziar, Dawid Braszka i Patryk Garwol, a celny lay-up dołożył Dawid Kołakowski i na tablicy wyników widniał wynik 26-20. Nasz zespół szybko opanował nerwy i zaliczył serię 16 punktów z rzędu obejmując prowadzenie 38-27. W końcówce kwarty dwukrotnie dla gości trafił Michał Krawiec i do przerwy prowadziliśmy 40-31.

W III kwarcie Weegree AZS nadal świetnie spisywał w ataku i mimo zrywu gości z Nysy w początkowych minutach kwarty systematycznie powiększał przewagę. Bardzo agresywna zespołowa obrona oraz „trójki” Krzysztofa Chmielarza, Łukasza Wojciechowskiego ( dwukrotnie) oraz naszego kapitana Adam Cichonia dały nam prowadzenie 66-47.

Taka zaliczka przed ostatnią kwartą trochę rozluźniła naszych zawodników i w IV kwarcie pozwoliliśmy rzucić drużynie Marcina Łakisa 25 punktów. Koncertowo w ostatniej odsłonie zagrał Tomasz Madziar, który w tej części gry rzucił 19 ze swoich 26 punktów. Podopieczni trenera Dominika Tomczyka jednak nie ulegli presji i w końcówce spokojnie kontrolowali wynik ostatecznie wygrywając 87-72.

Weegree AZS Politechnika Opole – AZS Nysa 87:72 (16:15, 24:16, 26:16, 21:25)

Weegree AZS PO: Krzysztof Chmielarz 18 (3×3), Wojciech Leszczyński 15 (3×3), Łukasz Wojciechowski 20 (6×3), Jarosław Pawłowski 10, Adam Cichoń 5 (1×3) – Daniel Dawdo 8, Mateusz Szlachetka 5 (1×3), Piotr Suda 4, Damian Orębski 2, Bartosz Koszela, Patryk Mruczyński, Przemysław Majka.

AZS Basket Nysa: Patryk Garwol 16 (2×2), Tomasz Madziar 26 (4×3), Michał Zygadło 4, Mateusz Kasiński 3, Michał Krawiec 11 (1×3) – Dawid Kołakowski 8, Dawid Braszka 5 (1×3), Krzysztof Wilk 1, Maciej Garwol, Mirosław Chorostecki, Łukasz Kłuś.

Po świetnej inauguracji sezonu liczymy na kolejne dobre występy naszej drużyny, która już w najbliższą sobotę zagra we Wrocławiu z Röben Gimbasket Wrocław.