Pewne zwycięstwo w Rawiczu!

11 lutego, 2018

Po świetnych trzech kwartach, podopieczni Dominika Tomczyka pewnie pokonali w Rawiczu tamtejszą Rawię 93:65. Świetną formę z poprzedniego tygodnia podtrzymał Grzegorz Zadęcki, który zanotował 16 punktów, 5 przechwytów i 4 zbiórki.

To właśnie najlepszy strzelec naszego zespołu otworzył wynik spotkania. Bardzo dobrze spisywał się również Jarek Bartkowiak, który ostatnio pod koszami nie robi sobie nic z próbujących zatrzymać go rywali. Dzięki dobrej grze w obronie, stale powiększaliśmy swoją przewagę. Po trójkach Bartkowiaka i Barycza, trener gospodarzy musiał interweniować, bowiem nasza przewaga wynosiła już 11 „oczek”. Na wiele się to jednak nie zdało, bowiem wciąż dominowaliśmy na parkiecie, czego efektem był widowiskowy wsad Adama Cichonia. Po 10 minutach prowadziliśmy 26:17.

Kolejną część meczu zaczęliśmy równie dobrze. Nasza przewaga pod koszem widoczna była aż nadto. Nasi wysocy „robili robotę” w tym spotkaniu, a ich świetna dyspozycja zmuszała rywali do ich podwajania. To robiło nam miejsce na obwodzie i przynosiło celne rzuty za trzy. Do szatni schodziliśmy prowadząc 53:33, a Dominik Tomczyk nie miał tak naprawdę wiele do zarzucenia  zespołowi co do jego gry.

Po zmianie stron można powiedzieć, że rozstrzygnęły się losy tego spotkania. Do gry włączył się Wojtek Leszczyński, któremu pomagał Radosław Basiński. Ten duet zapewnił nam trzy trójki w tej części meczu, co pozwoliło „odjechać” naszemu zespołowi na 30 punktów. Po trzech kwartach prowadziliśmy 80:46 i tak naprawdę nic już nie mogło zabrać nam tego zwycięstwa.

W ostatniej części meczu mieliśmy trochę problemów ze skutecznością, ale na boisku pozostawał Krzysztof Chmielarz, który w ważnym momencie trafił za trzy. Na linii rzutów osobistych skuteczny był Wojtek Barycz, lecz to było za mało, aby po raz kolejny przekroczyć magiczną granicę stu punktów. Nasz zespół triumfował 93:65, odnosząc tym samym 17. zwycięstwo w sezonie.

Weegree AZS Politechnika Opolska 93:65 RKKS Rawia Rawag Rawicz

Weegree AZS: Zadęcki 16 (5 przechwytów, 4 zbiórki), Bartkowiak 14, Leszczyński 13 (5 asyst), Chmielarz 10 (6 asyst), Pawłowski 10 (5 zbiórek, 4 asysty), Cichoń 10 (5 zbiórek), Barycz 7, Basiński 5 4 asysty, 4 zbiórki), Wilk 4 (4 zbiórki), Orębski 2, Kołcz 2, Suda 0.