Pewne zwycięstwo Akademików!

21 stycznia, 2019

W niedzielne popołudnie Weegree AZS Politechnika Opolska podejmowała we własnej hali Intermarche II Zielona Góra w ramach 17 kolejki 2 LM. Nasz zespół był zdecydowanym faworytem, ale dopiero w drugiej połowie pokazał na co go stać wygrywając tą część spotkania 55:27, a w całym meczu 94:62.

Pierwszą kwartę rozpoczęliśmy od 3 celnych „trójek”, kolejno trafiali Patryk Wilk, Wojciech Leszczyński i Krzysztof Chmielarz. Goście odpowiedzieli trafieniami po penetracjach, a wyśmienicie w ich szeregach spisywał się Kacper Mąkowski zdobywając 7 z 10 punktów całego zespołu w tej kwarcie. Od stanu 9:9 w 5 minucie spotkanie nasi koszykarze zaliczyli serię 11:1 i wygraliśmy tą cześć spotkania 20:10. Nasz zespół świetnie spisywał się zza łuku trafiając 4 z 6 prób (67%).

Szybko wypracowana przewaga trochę uśpiła naszych zawodników, którzy w 2 kwarcie oddali inicjatywę Muszkieterom. AZS popełniał szereg niewymuszonych straty (11 strat do przerwy), które skutecznie wykorzystywał młody zespół z Zielonej Góry systematycznie odrabiając straty. Do przerwy nasze prowadzenie stopniało do 4 punktów (39:35).

Po przerwie goście doprowadzili jeszcze do remisu 43:43, ale od tego momentu na parkiecie istniał już tylko jeden zespół. Skuteczna gra w obronie uruchomiła zabójcze kontry, na które goście nie znaleźli odpowiedzi. Po 3 kwartach prowadzimy 63:49.

Ostatnią część spotkania rozpoczęliśmy od serii 8:0 po „trójkach” Krzysztofa Chmielarza i Wojtka Leszczyńskiego oraz kontrze Łukasza Wojciechowskiego i wiadome było, że tego spotkaniu już nie przegramy. Weegree całkowicie zdominowało spotkanie wygrywając tą kwartę 31:13, a całe spotkanie 94:92.

Nasz zespół odnosi 12 zwycięstwo w sezonie! Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całej drużyny???
W kolejnej kolejce rozgrywanej w środę nasz zespół pauzuje, a w sobotę, ponownie w Opolu, zmierzy się z KS Kosz Pleszew. Bądźcie z nami???

Weegree AZS Politechnika Opolska – Intermarche II Zielona Góra 94:62 (20:10, 19:25, 24:14, 31:13)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Krzysztof Chmielarz 22 (5×3), Wojciech Leszczyński 15 (3×3), Patryk Wilk 12 (1×3), Łukasz Wojciechowski 11, Adam Cichoń 2 – Jarosław Pawłowski 16, Daniel Dawdo 14, Przemysław Majka 2, Mateusz Szlachetka, Patryk Mruczyński, Piotr Suda

Intermarche II Zielona Góra: Kacper Mąkowski 19 (1×3), Kacper Traczyk 12, Michał Busz 5, Paweł Kopciński 3 (1×3), Adam Bednarczyk 2 – Wojciech Dymiński 13 (3×3), Miłosz Góreńczyk 5, Damian Pogoda 2, Miłosz Siminski 1, Jakub Morgiel.