loader image

Patryk Wilk zostaje na kolejny sezon w Opolu!

11 lipca, 2018

Kolejny zawodnik zostaje z nami na sezon 18/19! Patryk Wilk mogący grać na pozycjach niskiego i silnego skrzydłowego przedłużył kontrakt z naszym zespołem na kolejne rozgrywki. 21 letni zawodnik po problemach w poprzednim sezonie bardzo liczy, że ciężkimi treningami wywalczy sobie miejsce w pierwszej piątce.

Poprzedni sezon zaczął się dla Patryka bardzo późno. Nasz skrzydłowy swoje pierwsze spotkanie rozegrał dopiero 18 listopada, wchodząc na 2 minuty w meczu ze Stalą Ostrów. W trakcie przygotowań do sezonu Wilk nabawił się bowiem kontuzji, która wyeliminowała go z treningów z drużyną. 

  • Przygotowania do sezonu 17/18 rozpocząłem wcześniej, trenując indywidualnie we Wrocławiu. Po jednym z treningów kolano zaczęło mnie boleć, z godziny na godzinę coraz mocniej – wspomina nasz zawodnik. – Wykluczyło mnie to z treningów z zespołem, co nie oznacza, że nic nie robiłem. Razem z Dawidem Lukoszkiem ciężko pracowaliśmy nad moim powrotem. Wróciłem szybciej, niż wszyscy planowali, z czego jestem bardzo zadowolony – dodaje.

Mierzący 197 cm zawodnik szybko podniósł się po swojej kontuzji, będąc jednym z „katów” swojego byłego zespołu – WKK Wrocław. Stracie z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska było drugim meczem w sezonie dla Wilka, który świetnie pokazał się przed opolską publicznością.

  • Bardzo chciałem wrócić na to spotkanie, żeby zagrać przeciwko swoim kolegom. Udało się, a fakt, że zdobyłem 9 „oczek” tylko cieszył – mówi. – Po trudach tamtego sezonu jestem lepszym zawodnikiem, który ma wielkie ambicje. Na każdy sezon wyznaczam sobie cele, a na kolejne rozgrywki tym celem jest gra w pierwszej piątce. Nie będzie to łatwe, ale zrobię wszystko, by się udało – kończy.

Wilk w poprzednim sezonie rozegrał 19 spotkań, spędzając na parkiecie średnio 18 minut. W tym czasie notował średnio 5,7 punktu i 3,2 zbiórki. Warta podkreślenia jest jednak skuteczność Patryka, który trafiał średnio 53,2% swoich rzutów za 2 i 42,9% za 3.

Skip to content