Ostatni test: Wygrywamy turniej w Otmuchowie!

17 września, 2016

Podopieczni Jędrzeja Sudy byli bardzo podrażnieni tym, że tydzień temu zaprzepaścili zwycięstwo w turnieju, ulegając w ostatnim spotkaniu gospodarzom – MKK Gniezno. Odgryźli się jednak w ten weekend, pokonując w finale imprezy MKS Otmuchów 82:66.

W przeciwieństwie do pierwszego meczu rozgrywanego na Turnieju w Otmuchowie, nasz zespół nie wszedł dobrze w to spotkanie. Popełnialiśmy sporo błędów w defensywie, a w ataku nie było lepiej. Sytuację starał się poprawić Chmielarz, dzięki czemu ostatecznie zaczęliśmy gonić swoich rywali. Po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy 17:12.

Druga kwarta to prawdziwy popis umiejętności i mocy zespołu Jędrzeja Sudy. Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej grali jak z nut. Rywali dogonili już w minutę dzięki szybkim pięciu punktom Richtera. Oprócz niego odpalił się także inny koszykarz naszego zespołu – Nowak. Do szatni schodziliśmy prowadząc 40:29.

W trzeciej kwarcie byliśmy świadkami odrodzenia otmuchowskiego zespołu. Koszykarze z Opola znów zaczęli popełniać proste błędy, nie wykorzystywali przejęć do zdobywania punktów. To skutkowało zmianami. Ponownie było nam dane oglądać świetnie dysponowanego dziś, popularnego „Tofika”. Bardzo dobre zawody rozgrywał również Leszczyński, który przejmował masę piłek – co w końcu zaczęło zamieniać się w pewne punkty.

Nasz zespół już od końcówki drugiej kwarty starał się kontrolować to spotkanie, nie dając się zbliżyć Otmuchowskiemu zespołowi na mniej niż 10 punktów. Ostatnia część tego meczu to popis nieskuteczności po obu stronach parkietu. Mimo fatalnego sędziowania – dla obu stron, (w pierwszym meczu nie mogliśmy narzekać – sędziowie stali na naprawdę wysokim poziomie) nasz zespół nie zmarnował prowadzenia i wygrał to spotkanie 82:66.

Najlepszym graczem turnieju wybrany został Łukasz Nowak, który w meczu finałowym był zdecydowanie postacią numer 1.

20160917_184640

Dodatkowo najlepszym obrońcą turnieju wybrany został nasz kapitan, Bartosz Koszela. Innym kandydatem do tej statuetki był Wojciech Leszczyński.