Opolska kanonada w drugiej rundzie Play-Off!

22 marca, 2017

Po bardzo trudnym meczu i popisie opolskich akademików, Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała MCKiS Termo-Rex Jaworzno 70:56. To był prawdziwy pokaz mocy ekipy Jędrzeja Sudy, która już w sobotę zmierzy się z próbującym odbudować swoją potęgę Śląskiem Wrocław.

Nasi koszykarze bardzo dobrze weszli w mecz, narzucając swoje tempo gospodarzom. Akcje napędzał Wojtek Leszczyński, który wjazdami na kosz rozbijał obronę rywali. To przyniosło nam sześciopunktowe prowadzenie i czas Termo-Rexa. Pod koniec pierwszej kwarty to MCKiS przycisnął, dzięki czemu zaczął odrabiać straty. Kwartę rzutem za trzy zakończył Krzysztof Chmielarz, dzięki czemu prowadziliśmy już 16:10.

Drugą część meczu zaczęliśmy tak samo, jak pierwszą skończyliśmy – z obwodu rzutem przez ręce popisał się Wojtek Leszczyński. Goście wykorzystali nasz przestój i proste straty w ataku, przez co zbliżyli się do nas już na dwa punkty. Jędrzej Suda zdecydował się wtedy wziąć czas, który zaprocentował – ucieczką na ośmiopunktowe prowadzenie. Do szatni schodziliśmy prowadząc 29:20.

Po przerwie nasi koszykarze powrócili na parkiet jeszcze bardziej zmotywowani, aniżeli w pierwszej odsłonie. Chmielarz najpierw trafił za trzy, a za chwilę poprawił wjazdem na kosz. Trzecia część meczu to prawdziwe show w wykonaniu Krzyśka, który wyprowadzał nas na coraz to większe prowadzenie. Po 30 minutach prowadziliśmy 45:32.

Ostatnia kwarta to prawdziwa wojna, bowiem gospodarze nie odpuścili nawet na sekundę. Nasz zespół kontynuował dobrą grę po obu stronach parkietu – szczególnie w obronie prezentował się dziś wyśmienicie. To przyniosło nam zwycięstwo i awans do II rundy Play-Off, w której to zmierzymy się ze Śląskiem Wrocław.

Weegree AZS Politechnika Opolska 70:56 MCKiS Termo-Rex Jaworzno

Weegree AZS: Leszczyński 21 (4 zbiórki, 4 asysty), Chmielarz 20 (5 zbiórek, 3 asysty), Cichoń 10 (5 zbiórek), Pawłowski 8 (10 zbiórek), Wierzbicki 7, Nowak 2, Richter 2, Orębski 0, Neżwyckij 0.