Opolscy splash-brothers rozstrzelali Rudę!

13 listopada, 2016

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej po trzech porażkach z rzędu podejmowali we własnej hali zespół z identycznym bilansem – KS Pogoń Rudę Śląską. Dla naszego zespołu w końcu nadeszło przełamanie, w postaci zwycięstwa 89:77.

Podopieczni Jędrzeja Sudy weszli w ten mecz, tak jak w większość w tym sezonie – uciekając na wysokie prowadzenie. Nasi koszykarze byli świetnie dysponowani na obwodzie, a spokój na rozegraniu, jak i punkty gwarantował nam Krzysztof Chmielarz – po pierwszej połowie miał ich na swoim koncie już 11. W drużynie przeciwnej świetnie odpowiadał Przemysław Tomecki, lecz to my prowadziliśmy po pierwszej kwarcie 30:24.

W drugie 10 minut nie weszliśmy najlepiej, bowiem przyjezdni szybko zdobyli 7 punktów. Na nie odpowiedział Adam Richter, ale to koszykarze z Rudy Śląskiej lepiej wyglądali w tej części meczu. Nasz zespół popełniał głupie błędy w obronie, które sprytnie wykorzystywał Przemysław Tomecki. W ostatnich minutach nasi koszykarze odzyskali jednak luz i po pierwszej połowie prowadzili 50:43.

Na drugą połowę nasi koszykarze wyszli pewni swego, co było widać na parkiecie. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do nas, choć przyjezdni nie odpuszczali. Z minuty na minutę czuli się na parkiecie coraz lepiej, skutecznie zatrzymując naszych koszykarzy. Niemoc przerwała trójka Grzegorza Sawickiego i wjazd na kosz Wojtka Leszczyńskiego. Po trzech kwartach prowadziliśmy 67:59.

Ostatnie 10 minut rozpoczęliśmy od celnej trójki Richtera, która wyprowadziła nas na 10 punktowe prowadzenie. To właśnie Adam okazał się być naszym talizmanem wchodzącym z ławki, bowiem w ostatnich minutach meczu to po jego rzutach piłka odnajdywała drogę do kosza. Mecz rozstrzygnął się już tak naprawdę na dwie minuty przed końcem, kiedy to Chmielarz dobił naszych rywali z narożnika. Ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 89:77.

Dzisiejsze spotkanie wygraliśmy głównie dzięki świetnej dyspozycji naszych strzelców – Krzysztofa Chmielarza i Adama Richtera. Cały nasz zespół trafił w tym spotkaniu 10/22 rzuty za trzy. Ta dwójka trafiła łącznie siedem trójek (pięć Richter, dwie Chmielarz). Do swojego dorobku „Chmielu” dopisał także 9 zbiórek oraz 5 asyst. Nie tylko Golden State Warriors mają swoich splash brothers!

Na Po długiej, miesięcznej przerwie do gry w końcu powrócił Łukasz Nowak, który już w pierwszym meczu sezonu doznał urazu pleców. W swoim powrocie spędził na parkiecie 5 minut i zanotował 2 asysty oraz zbiórkę.

Weegree AZS Politechnika Opolska 89:77 KS Pogoń Ruda Śląska

AZS: Cichoń 18 (4 zb.), Chmielarz 16, Leszczyński 16 (5 as.), Richter 15, Pawłowski 8, Suda 6, Sawicki 5, Wierzbicki 5, Nowak 0, Orębski 0, Neżwyckij 0, Kurdzieko 0.