Odjeżdżamy w trzeciej kwarcie, seria zwycięstw trwa!

14 stycznia, 2018

Po świetnej trzeciej kwarcie nasi koszykarze pewnie pokonali Muszkieterów Nowa Sól 104:86. Kolejny raz świetny mecz rozegrał Wojciech Barycz, a nasz duet rozgrywających Basiński – Chmielarz zapewnił nam 24 punkty oraz 9 asyst.

Od pierwszych minut koszykarze Dominika Tomczyka ruszyli do ataku, próbując jak w pierwszym meczu z Muszkieterami, szybko wypracować sobie wysoką przewagę. Pod koszem świetnie spisywał się Wojciech Barycz, który niemalże każdą akcję kończył punktami (w pierwszej kwarcie zdobył 12 punktów). Nasi koszykarze wypracowali (a tak przynajmniej mogło się wydawać) bezpieczną przewagę, jednak w samej końcówce dwoma trójkami do remisu 26:26 doprowadził Jakub Der.

Początek drugiej kwarty należał do gospodarzy, którzy szybko rzucili nam pięć punktów. Staraliśmy się odrabiać straty, jednak Muszkieterowie grali na świetnej skuteczności, co nam to uniemożliwiało. Zdawało się, że przełomem będzie trójka na remis Krzysztofa Chmielarza, jednakże nasi rywale odpowiedzieli tym samym. Pozwalaliśmy im na zdecydowanie za dużo w ataku, dzięki czemu po rzucie Klocka prowadzili po 20 minutach 47:44.

Po zmianie stron role się odwróciły, a nasi koszykarze nie tylko zaczęli odrabiać stratę, a całkowicie zdominowali spotkanie. Bardzo szybko za trzy trafiali kolejno Wilk, Chmielarz i Barycz, a Muszkieterowie nie mieli odpowiedzi na naszą świetną grę. Swój pierwszy celny rzut w spotkaniu oddał także Grzegorz Zadęcki, co zapowiedziało serię punktów w kolejnej kwarcie. Po trzech kwartach prowadziliśmy już 80:60 i mogłoby się wydawać, że nic nie może nam zabrać zwycięstwa.

Podopieczni Dominika Tomczyka na ostatnią kwartę wyszli pewni siebie, dzięki czemu wciąż powiększaliśmy swoją przewagę. Po rzutach Radosława Basińskiego prowadzili już 25 punktami, jednak gospodarze wciąż wierzyli w zwycięstwo i bardzo szybko odrobili 10 „oczek”.  Zrobiło się trochę nerwowo, bowiem nasza przewaga stopniała o kolejne kilka punktów, jednak w końcówce Krzysztof Chmielarz i Michał Wierzbicki podkreślili, kto wygrał te spotkanie. Ostatecznie triumfowaliśmy 104:86.

Weegree AZS Politechnika Opolska 104:86 Muszkieterowie Nowa Sól

Weegree AZS: Barycz 25 (6 zbiórek, 3 asysty), Chmielarz 15 (5 asyst), Leszczyński 15 (3 asysty), Pawłowski 10 (7 zbiórek), Zadęcki 9 (7 zbiórek), Basiński 8 (4 asysty), Cichoń 6, Wilk 5 (5 zbiórek), Wierzbicki 4, Bartkowiak 4 (3 zbiórki), Kołcz 3, Orębski 0.