loader image

Nieudany wyjazd do Katowic

15 stycznia, 2017

Z dość dużym opóźnieniem przedstawiamy Państwu relację z zeszłotygodniowego starcia w Katowicach, gdzie miejscowy AZS AWF Romus Katowice pokonał nasz zespół 68:50. Trzeba jednak przyznać, że wynik nie przedstawia przebiegu spotkania.

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane, choć to koszykarze Romusa uzyskiwali przewagę. Na początku meczu nasi koszykarze zdecydowali się pozostawić na obwodzie wysokich bez krycia, co sprytnie wykorzystał Mariusz Piotrkowski trafiając dwie trójki pod rząd. Na ataki gospodarzy jednak odpowiadaliśmy w postaci punktów Adama Cichonia, dzięki czemu po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy tylko 19:17.

Druga kwarta była bardzo podobna do pierwszej, a koszykarze Mirosława Stawowskiego powiększyli swoje prowadzenie. O ile nasza ekipa dobrze spisywała się po własnej stronie parkietu, to na stronie przeciwnika wyglądała na bezradnych. Obraz gry zmienił się jednak w drugiej połowie, na którą wychodziliśmy przegrywając 34:25.

Nasi koszykarze zeszli do szatni zdenerwowani tym, co działo się na parkiecie, jednak bardzo dobrze wiedzieli, że wciąż mają szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu. Kapitalne zawody po zmianie stron rozgrywał Wojciech Leszczyński, który notując trzy przechwyty dał naszemu zespołowi nawet jednopunktowe prowadzenie. Ostatecznie po trzech kwartach przegrywaliśmy 45:42.

Tylko dwie pierwsze minuty ostatniej kwarty były wyrównane. Nasza ekipa ponownie wyszła na prowadzenie, jednak bardzo szybko je oddała – nie potrafiła znaleźć sposobu na rozpędzonych gospodarzy. Bardzo dobre wejście z ławki dał Karol Leszczyński, notując 10 punktów, a zespół z nim na parkiecie był +23. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 68:50.

AZS AWF Mickiewicz Katowice 68:50 Weegree AZS Politechnika Opolska

Weegree AZS: Leszczyński 12 (6 zbiórek, 4 przechwyty), Cichoń 12 (6 zbiórek), Richter 10, Chmielarz 6 (8 zbiórek, 6 asyst), Koszela 5, Pawłowski 2, Orębski 2, Nowak 1, Suda 0, Sawicki 0.