Nie udał się rewanż na ostrowskiej Stali

20 lutego, 2018

Po słabym meczu koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej nie byli w stanie zrewanżować się ostrowskiej Stali, za porażkę w pierwszej rundzie. Podopieczni Dominika Tomczyka ulegli w Okrąglaku 83:62.

Już od pierwszych minut spotkanie nie układało się po naszej myśli. Koszykarze z Ostrowa na czele z naszym byłym zawodnikiem – Łukaszem Wojciechowskim,, grali bardzo dobrą i szybką koszykówkę. Podobnie jak w pierwszym meczu nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić, a zdobycz punktowa w postaci 10 „oczek” w 10 minut jest tego najlepszym przykładem. Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 20:10.

Kolejną część meczu po przeszło dwóch minutach gry otworzył Patryk Wilk, który trafił za trzy. W kolejnych akcjach trafiali też Basiński i Leszczyński, jednak goście nie przestali trafiać na świetnej skuteczności. Przewaga ostrowian wciąż wynosiła 14 punktów, a z kolejnymi minutami rosła. Nie potrafiliśmy znaleźć na to odpowiedzi, czego efektem był wynik. Do szatni schodziliśmy przegrywając wysoko, 44:27.

Kibice zgromadzeni w Okrąglaku bardzo liczyli na przełamanie po zmianie stron. Trudno się im dziwić, biorąc pod uwagę mecz w Ostrowie. Faktycznie podopieczni Dominika Tomczyka zaczęli grać lepiej, egzekwować rzuty i szczelniej bronić. W ataku rozkręcił się Zadęcki, który zdobywał punkty w kilku kolejnych akcjach naszego zespołu. Nie mogliśmy jednak znaleźć odpowiedzi na świetną grę Tomasza Zybera który królował w walce pod koszami. Mogłoby się zdawać, że każda piłka wpadała w jego ręce. Po 30 minutach przegrywaliśmy 58:46 i głęboko wierzyliśmy w odrobienie tych strat.

Już po 20 sekundach ostatniej części meczu ponownie z obwodu trafił Patryk Wilk. Koszykarze z Ostrowa odpowiadali jednak tym samym i kolejne trójki Patryka i Krzysztofa Chmielarza na wiele się nie zdały. Chwilę później poważnie wyglądającej kontuzji doznał Adam Cichoń, który obecnie przechodzi specjalistyczne badania. Od momentu kontuzji naszego kapitana, nasza gra totalnie stanęła, a goście postawili kropkę nad „i”, triumfując 83:62.

Weegree AZS Politechnika Opolska 62:83 KS Stal Kosz Ostrów Wlkp.

Weegree AZS: Zadęcki 13 (6 zbiórek), Leszczyński 11 (6 asyst), Chmielarz 9, Wilk 9, Cichoń 9 (7 zbiórek), Basiński 7 (5 asyst), Suda 3, Kołcz 1, Bartkowiak, Orębski 0, Majka, Wierzbicki.