loader image

Na inaugurację zwyciężamy w Rybniku!

24 września, 2016

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej na inaugurację sezonu II ligi zwyciężyli na wyjeździe MKKS Rybnik 62:46. Koszykarze z Opola zagrali kapitalną 4 kwartę, która ostatecznie dała im zwycięstwo.

Podopieczni Jędrzeja Sudy nie weszli dobrze w pierwszy mecz sezonu. Gospodarze bardzo szybko zdobyli pięć punktów, uciekając tym samym na prowadzenie. Piłkę w swoje ręce wzięli wówczas Moralewicz i Chmielarz, którzy zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie po pierwszych 10 minutach prowadzili 21:20.

Druga kwarta to prawdziwy popis nieskuteczności z obu stron. Mimo, że żadna ze stron nie grała rewelacyjnej koszykówki, to koszykarze z Rybnika schodzili na przerwę prowadząc 30:28.

Koszykarze Jędrzeja Sudy wyszli z szatni bardzo mocno zmotywowani. Przypomnieli sobie wzajemnie, co tak naprawdę muszą robić na parkiecie. Gospodarze dalej straszyli swoimi rzutami za trzy, jednak jak mówi przysłowie – „mieczem wojujesz i od miecza giniesz”. Rzut z obwodu równo z syreną kończącą trzecią część meczu oddał Richter. Odzyskaliśmy tym samym prowadzenie i na ostatnie 10 minut wychodziliśmy przy wyniku 41:39.

Ostatnią kwartę rozpoczęliśmy od bardzo dobrej defensywy, nie pozwalając swoim rywalom na wykorzystywanie ich najmocniejszej broni – rzutów za trzy. Przez niemalże 5 minut nasi rywale nie oddali żadnego celnego rzutu z gry, przez co szybko prowadziliśmy 9 punktami. Po no-look passie Nowaka i trzem punktom Cichonia, rywale nie byli już w stanie nawiązać walki. Koszykarze Jędrzeja Sudy wygrali to spotkanie 62:46.

Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był zdecydowanie Łukasz Nowak, który od drugiej połowy zmagał się z urazem pleców. Na swoim koncie zapisał 5 punktów, 5 zbiórek, a nasz zespół z nim na parkiecie był +20. Bardzo dobre zawody rozegrali również Bartosz Koszela i Krzysztof Chmielarz.

MKKS Rybnik 62:46 Weegree AZS Politechnika Opolska

Weegree: Koszela 15 (7 zbiórek), Chmielarz 13, Leszczyński 8, Richter 6, Nowak 6, Cichoń 6, Wierzbicki 3, Moralewicz 3, Pawłowski 2, Orębski 0, Sawicki 0, Kurdzieko 0.