loader image

Meldujemy się w II rundzie Play-Off!

25 marca, 2018

Pewna gra, wykorzystywanie 24 sekund na akcje i przede wszystkim mało przestojów w grze cechowały naszą grę w I rundzie fazy Play-Off. W drugim spotkaniu serii z WKK, koszykarze Dominika Tomczyka triumfowali 98:67. Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Grzegorz Zadęcki, który trafił rewelacyjne 8/9 rzutów z gry.

Podobnie jak w pierwszym meczu, od początkowych minut na parkiecie widoczna była nasza przewaga. Duet podkoszowych tworzyli Zadęcki i Bartkowiak, którzy świetnie dogadywali się między sobą, co przynosiło nam punkty. Grę napędzał Krzysiek Chmielarz, którego rywale starali się podwajać. Wykorzystywaliśmy to dzięki poukładanej grze, a po 10 minutach prowadziliśmy 21:12.

Druga kwarta okazała się jeszcze lepsza, aniżeli poprzednia. Na parkiecie pojawił się Radek Basiński, który bardzo szybko trafił trzy rzuty za trzy. Selekcja naszych prób obwodowych była bardzo ważna w tym spotkaniu, bowiem trafiliśmy 50% takich rzutów. Równie dobrze spisywał się Grzegorz Zadęcki, po którego sześciu punktach w dwóch kontrach Tomasz Niedbalski wziął czas. Nie zmienił on jednak przebiegu meczu, dzięki czemu prowadziliśmy 51:24.

Po zmianie stron gospodarze spróbowali powrócić do meczu, zdecydowanie zaskakując nasz zespół. Szybko grający wrocławianie zaczęli odrabiać straty, ale w porę zareagowaliśmy. Uspokoiliśmy i zwolniliśmy grę, ponownie dyktując swoje warunki na parkiecie. Świetnie przeciwko swojemu byłemu zespołowi spisywał się Patryk Wilk, który w tym spotkaniu jako jedyny spędził na parkiecie więcej niż 30 minut. Po trzech kwartach prowadziliśmy 67:47.

Ostatnią kwartę można było nazwać koniecznością, jednak koszykarze z Wrocławia chcieli zakończyć sezon w dobrym stylu. Świetnie wykorzystywaliśmy swoją przewagę we wzroście, wygrywając walkę na tablicach 39-21. Waleczni wrocławianie rzucili nam w ostatnie 10 minut 20 punktów, jednak to my wciąż kontrolowaliśmy przebieg tego meczu, ocierając się o kolejną setkę w sezonie. Ostatecznie triumfowaliśmy 98:67.

Weegree AZS Politechnika Opolska 98:67 WKK Wrocław

Weegree AZS: Zadęcki 23 (10 zbiórek, 3 asysty), Bartkowiak 15 (6 zbiórek, 5 asyst), Basiński 13, Wilk 12 (7 zbiórek), Chmielarz 11 (7 asyst, 4 przechwyty), Kołcz 10 (4 asysty), Barycz 8, Leszczyński 6 (8 zbiórek, 3 asysty), Wierzbicki 0, Orębski 0, Suda, Cichoń.