loader image

Mecz o lidera! Wszyscy na Prószkowską!

27 stycznia, 2018

Już dziś o 17:00 koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej podejmą we własnej hali Górnik trans.eu Wałbrzych. Wagą tego spotkania jest fotel lidera, bowiem zmierzą się ze sobą ekipy z 1. i 2. miejsca tabeli grupy D.

Serio trwaj!

Od kiedy Dominik Tomczyk objął stery nad naszym zespołem (objął właśnie po meczu w Wałbrzychu), możemy pochwalić się świetnym bilansem. Od czasu spotkania w Wałbrzychu wygraliśmy 11 spotkań, ulegając tylko raz w Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto wygraliśmy 9. ostatnich spotkań, więc aż prosi się dziś o kolejne zwycięstwo!

Warto także zaznaczyć, że ta seria zwycięstw, nie jest jedyną naszą serią w tym sezonie. W hali przy ul. Prószkowskiej nie przegraliśmy od marca zeszłego roku! Ponadto w ostatnich trzech meczach przekraczaliśmy sto punktów, nie pozwalając swoim rywalom zbliżyć się na bliżej niż 14 „oczek”!

Pierwsze spotkanie

Od samego początku spotkania w hali wałbrzyskich mistrzów, koszykarze z Opola mieli problem z grą w ataku, oddając głównie niecelne rzuty za trzy. To spowodowało, że już po 10 minutach gry przegrywaliśmy 20:7. To oznaczało sporo nerwowości w kolejnych kwartach.

Przełom nastąpił pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to do gry włączył się Chmielarz, notując przechwyty i trafiając kilka rzutów za trzy. Poszliśmy za ciosem i na 2 minuty przed końcem przegrywaliśmy już tylko czterema punktami. W samej końcówce brakło nam jednak argumentów, przez co ulegliśmy 66:56.

Co musi się stać, byśmy zostali liderem?

W związku ze znacznie lepszym współczynnikiem punktowym w tabeli grupy D, jeśli nasi koszykarze zwyciężą w dzisiejszym spotkaniu co najmniej 10 punktami – zajmą fotel lidera. W przypadku porażki, grozi nam spadek nawet na 3. lokatę w grupie, bowiem tyle samo punktów, co my ma także drugi zespół Śląska Wrocław. Liczy się jednak tylko zwycięstwo!

Przed meczem powiedzieli:

Dominik Tomczyk: Na szczycie tabeli panuje ścisk, my mamy tyle samo zwycięstw co Śląsk, Górnik ma o jedno więcej, więc ważne jest, żeby wygrać różnicą większą niż 10 punktów, bo tyloma punktami przegraliśmy w Wałbrzychu. Ale to jest jeden mecz, a przed nami jeszcze dużo równie ważnych spotkań. Teraz koncentrujemy się na Wałbrzychu, ale ta koncentracja nie może spaść w żadnym momencie, bo każda wpadka może oznaczać spadek w tabeli.

Wojciech Leszczyński: Mecz z Górnikiem jest dla nas niezwykle ważny. Wygrana 10 punktami daje nam awans na pozycję lidera w tabeli grupy D, a przegrana może spowodować spadek na 3. lokatę. Musimy więc zrobić wszystko, by nasza seria zwycięstw trwała dalej. Przed nami ciężkie mecze, ale na razie skupiamy się tylko na zespole z Wałbrzycha.