loader image

Łukasz Wojciechowski wraca do Opola!

8 lipca, 2018

Mamy przyjemność przedstawić nasz pierwszy transfer na sezon 2018/19! Łukasz Wojciechowski po siedmiu latach wraca do Opola! W nadchodzących rozgrywkach będzie drugim po Krzysztofie Chmielarzu zawodnikiem z Ostrowa Wielkopolskiego. Właśnie w tym mieście Łukasz rozegrał ostatni sezon, reprezentując barwy Stali.

  • – Historia zatacza koło. Także w moim przypadku – śmieje się Łukasz. – Cieszę się, że będę mógł znowu pokazać się opolskiej publiczności. Często wracam chociażby do derbowych meczów z Prudnikiem, kiedy hala pękała w szwach. Mam nadzieję, że w tym sezonie pomogę drużynie w osiągnięciu zamierzonych celów – przyznaje. 

W poprzednim sezonie dwukrotnie musieliśmy uznawać wyższość ostrowskiej Stali (mimo, że zajęliśmy wyższe miejsce w lidze), a Łukasz był wiodącą postacią w tych spotkaniach. W pierwszym meczu zdobył 25 punktów, by w drugim – już w Okrąglaku rzucić nam 19. W fazie Play-Off także błyszczał formą, notując średnio 22 punkty w każdym ze spotkań. 

  • – Jednym z głównych argumentów, dlaczego zdecydowałem się na powrót do Opola był Krzysiu Chmielarz – dodaje. – Od momentu, gdy nasze drogi na parkiecie się rozeszły, co sezon bardzo chcieliśmy zagrać razem i w końcu mamy ponownie do tego okazję. Mam nadzieję, że kibice będą naszym 6 zawodnikiem. Uwielbiam grać przy swojej publiczności. To daje mi niesamowitego „kopa” motywującego do działania. Do zobaczenia wkrótce – kończy.

W sezonie 2017/18 nasz nowy rzucający obrońca (mogący grać także na pozycji rozgrywającego) notował średnio 12,4 punktu, 3,8 zbiórki, 3,6 asysty oraz 2,1 przechwytu. Po stracie dwóch najważniejszych zawodników przed rundą rewanżową, Wojciechowski był najlepszym strzelcem swojego zespołu. 

Skip to content