loader image

Liga czas start! Sezon zaczynamy w Rybniku

22 września, 2016

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej po zdecydowanie zbyt długim rozbracie z II ligą, wracają na ten poziom rozgrywkowy. Pierwszy mecz sezonu 2016/17 zagrają już w najbliższą sobotę – zmierzą się z MKKS Rybnik.

Nasz rywal, podobnie do nas, w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem. Zespół z Rybnika po raz ostatni w tej klasie rozgrywkowej występował w sezonie 2008/2009. Opolski zespół powinien przystępować do meczu z MKKS-em w roli faworyta, jednak trener, Jędrzej Suda nie zamierza lekceważyć rywala. Na czwartkowym treningu przypomniał swoim podopiecznym, że rok temu w starciach z tą ekipą ulegli dwukrotnie.

Zespół z Rybnika etap przygotowań do sezonu zakończył turniejem o Puchar Śląska. W imprezie, w której brało udział 8 zespołów (KKS Tarnowskie Góry, AZS Gliwice, Polonia Bytom, MCKiS Jaworzno, AZS AWF Katowice, Pogoń Ruda Śląska) zajął piątą lokatę (o „oczko” wyżej, aniżeli rok temu).

My do sezonu przystępujemy po wielkim zwycięstwie w turnieju o Puchar Burmistrza Otmuchowa, gdzie po emocjonujących meczach pokonaliśmy KS Sudety Jelenia Góra, oraz miejscowy MKS. Kapitalną formą na tej imprezie popisał się Łukasz Nowak, który ostatecznie sięgnął po statuetkę MVP Turnieju.

Dla naszego zespołu przygotowania do sezonu były bardzo udane. Wszystko na poważnie ruszyło od meczu w Otmuchowie, kiedy odnieśliśmy pierwsze (z wielu tego lata) zwycięstw. Wszyscy rywale, z którymi było dane nam się mierzyć występują w rozgrywkach II ligowych, dlatego bilans 5-2 napawa optymizmem przed zbliżającymi się rozgrywkami.

Spotkanie w Rybniku z miejscowym MKKS-em już w najbliższą sobotę, o godzinie 18:00. Wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia naszej strony, a spragnionych oglądania naszych chłopaków w akcji zapraszamy do Rybnika. Trzymajcie kciuki!

Skip to content