Kosynierka nie taka straszna.

24 lutego, 2019

Już przed meczem było wiadomo, że drużyna rezerw Śląska na swoim parkiecie jest groźna dla każdego, o czym mogły się przekonać zespoły z Żar i Kłodzka, które przegrały swoje spotkania we Wrocławiu. Akademicy byli więc szczególnie skoncentrowani przed tym pojedynkiem, co przełożyło się na ostateczny wynik i pewną wygraną 86:69.

Początek spotkania to mocne uderzenie AZS-u i objęcie prowadzenia 9:0, jednak gospodarze szybko odpowiedzieli i po 5 minutach prowadziliśmy 9:8. W kolejnych minutach świetną zmianę dał Szymon Kiwilisza zdobywając 9 punktów i popisując się przy tym dwoma efektownymi wsadami. Kwartę zakończył celną „trójką” Krzysztof Chmielarz, a na tablicy wyników prowadziliśmy 26:16.

W drugiej kwarcie systematycznie powiększaliśmy przewagę, a świetne zmiany zanotowali Mateusz Szlachetka i doświadczony Jarosław Pawłowski i w 17 minucie prowadziliśmy 41:28. Nasz zespół od początku spotkania miał problem z faulami,ale w końcówce drugiej kwarty gospodarze zaczęli to wykorzystywać. W ostatnich 3 minutach 10-krotnie stawali na linii rzutów wolnych trafiając 9-krotnie. AZS zaczął się frustrować kolejnymi odgwizdywanymi faulami, co przełożyło się na naszą słabszą grę, a gospodarze zaliczyli serię 14:3 i na przerwę schodziliśmy prowadząc minimalnie 44:42.

Po przerwie nasza gra nie wyglądała za dobrze i po trzech minutach na pierwsze prowadzenie wyszli gospodarze 49:48, a 4 przewinienie popełnił dobrze dysponowany Szymon Kiwilsza, którego musiał zastąpić kolega z Gliwic Daniel Dawdo. Weegree w obniżonym składzie, z Patrykiem Wilkiem i wspomnianym Danielem Dawdo w roli podkoszowych, wzmocniło obronę i przyspieszyło grę w ataku. Do końca kwarty zaliczyliśmy serię 20:5, z czego 12 punktów zdobył Daniel Dawdo, a AZS prowadził 68:54.

W 4 kwarcie systematycznie powiększaliśmy przewagę, osiągając w 35 minucie spotkania najwyższe prowadzenie 85:58. W końcówce spotkania gospodarze jeszcze zmniejszyli straty, ale to my ostatecznie wygrywamy 86:69 i odnosimy 9 zwycięstwo z rzędu.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całego zespołu. Już w najbliższą sobotę czeka nas kolejny ciężki pojedynek, gdyż do Opola przyjedzie bardzo mocna ekipa z Kłodzka. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli bardzo realnie myśleć o 1 miejscu w naszej grupie.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców. Bądźcie naszym 6 zawodnikiem.

WeegreeAZS Politechnika Opolska  – Exact Systems Śląsk II Wrocław 86:69 (26:16, 18:26, 24:12, 18:15)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Daniel Dawdo 20, Wojciech Leszczyński 10 (1×3), Łukasz Wojciechowski 9 (1×3), Krzysztof  Chmielarz 7 (1×3), Patryk Wilk 3 – Mateusz Szlachetka 13 (3×3), Szymon Kiwilsza 13, Jarosław Pawłowski 10, Patryk Mruczyński 1, Damian Orębski, Przemysław Majka.

Exact Systems Śląsk II Wrocław: Jan Malesa 20 (1×3), Kacper Gordon 13 (3×3), Aleks Żmijak 9 (1×3), Maksymilian Zagórski 4, Dawid Szulc 2 – Jakub Kuczyc 7 (1×3), Marek Mitman 5 (1×3), Igor Kozłowski 5 (1×3), Marcin Majcherek 4.