loader image

Kolejny przedłużony kontrakt! Adam Cichoń zostaje w Opolu!

1 czerwca, 2017

Kolejny zawodnik zdecydował się przedłużyć umowę z naszym klubem. Adam Cichoń, bo to o nim właśnie mowa w sezonie 2017/18 również będzie reprezentował barwy Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

Wychowanek MKS Strzelce Opolskie Basket do Opola powrócił w zeszłym sezonie po trzech sezonach gry w Pogoni Prudnik. Podkoszowy zdecydował się zmienić pierwszą na ligę na drugą głównie dlatego, że doznał poważnej kontuzji łokcia. W Opolu dostał szansę odbudowania się i powrotu do formy.

– Nie ukrywam, że był to dla mnie bardzo trudny okres. Lekarze ostrzegali mnie, że jest to bardzo poważny uraz i niewiele osób wraca do pełnej sprawności. Najtrudniejsza była dla mnie rehabilitacja, wykonywanie prostych ćwiczeń sprawiało mi trudność, co było bardzo frustrujące. Dodatkową motywacją był fakt, iż zbliżał się termin mojego ślubu, a nie wyobrażałem sobie ceremonii z ręką w gipsie (śmiech) – mówił w trakcie sezonu Cichoń.

– Jestem zadowolony z przebiegu poprzedniego sezonu dlatego postanowiłem przedłużyć umowę na kolejny rok, z czego bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że w kolejnych rozgrywkach będziemy silniejszą i mądrzejszą drużyną, co pozwoli nam włączyć się w walkę o awans do 1 ligi – skwitował popularny „Cichy”.

cichon gotowe

W poprzednim sezonie popularny „Cichy” wystąpił we wszystkich 30 spotkaniach, w których notował średnio 10,9 punktu, 7,6 zbiórki, co przekładało się na eval 13,8.

Skip to content