Kolejne sprawdziany zespołów u11

6 lutego, 2018

Nieudana okazała się ostatnia kolejka dla naszych zespołów u11. Porażkę we własnej hali poniósł nasz pierwszy zespół UKS MOS Opole, a podopieczni Bartosza Koszeli mimo walki, ulegli w Otmuchowie. W kolejnym spotkaniu, czyli w sobotę 17 stycznia, nasze zespołu zmierzą się pomiędzy sobą przy Prószkowskiej.

Nasi zawodnicy rozpoczęli mecz bardzo pewni siebie. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik (11:7), a po połowie utrzymywaliśmy 2-punktowe prowadzenie (20:18). Po przerwie nasz zespół lekko zwolnił tempa, a proste straty dawały gospodarzom okazje do zdobywania łatwych punktów. Zwycięstwo miejscowym zapewnił bardzo skuteczny w tym spotkaniu Piwowarczyk, zdobywca 16 pkt.

MKS Otmuchów – UKS MOS 2 Opole 47:33 (7:11, 11:9, 17:9, 12:4)

UKS MOS 2 Opole: Klim M. 2, Repetowski M. 1, Kochalski J. 0, Kusyi Z. 0, Przybysz K. 2, Landwójtowicz Sz. 7, Caputa A. 2, Guszkiewicz J. 2, Stefan K. 5, Kossakowski A. 4, Kuźnicki K. 2, Poloczek M. 6, Trener: Bartosz Koszela.

Lekcję koszykówki od swoich rówieśników dostali koszykarze Jacka Wieczorka. Nasi młodzi koszykarze robili co mogli, by nawiązać walkę z niemodlińską ekipą, jednak doświadczeni na parkietach ligowych goście szybko studzili zapały na wygraną debiutantów z Opola. Chłopcy z Niemodlina od początku meczu dominowali pod koszem i szybko zrobili bezpieczną przewagę punktową. Najbardziej wyrównana rywalizacja miała miejsce w trzeciej kwarcie, kiedy to nasz zespół przegrał tę część meczu jedynie czterema punktami.

UKS MOS 1 Opole 40:90 UKS Jedynka Niemodlin.

UKS MOS: Buchta Jonas, Niżyński Łukasz, Świerc Marcel, Sowiński Igor, Bowżyk Patryk, Wierzgalla Filip, Wierzgalla Patryk, Zembaczyński Jerzy, Raczek Marcel, Raczek Kacper, Matkowski Tomasz, Racławicki Tymoteusz. Trener: Jacek Wieczorek.