loader image

Jarek Pawłowski nie mówi pas! Kolejny zawodnik zostaje z nami!

13 lipca, 2017

Kompletowanie zespołu na sezon 2017/18 trwa w najlepsze. Po dwóch wzmocnieniach pragniemy ogłosić, że kolejnym zawodnikiem, który od września będzie reprezentował nasze barwy, będzie Jarosław Pawłowski. Doświadczenie 37 letniego podkoszowego będzie kluczowe w kontekście walki o awans do I ligi.

Dla mierzącego 195 centymetrów Pawłowskiego będzie to jubileuszowy, bowiem 10 sezon na koszykarskich parkietach. Doświadczony podkoszowy mimo 37 lat na karku nie zdecydował się kończyć kariery. Otrzaskany na II ligowych parkietach podkoszowy, który wiele zrobił dla opolskiego basketu przyznaje, że przed nim jeszcze trochę grania.

– Dlaczego zostaję? Przychodzi mi na myśl piosemka – „Nie zapomnij skąd tutaj przybyłeś” – mówi doświadczony podkoszowy. – Jestem rodowitym opolaninem i dopóki mam siły i chęci, a mój poziom nie odstaje od innych to będę grać. Pozdrawiam wszystkich kibiców – skwitował Jarek.

W poprzednim sezonie Jarek zapisywał na swoim koncie średnio 7 punktów oraz 5,4 zbiórki. Rola naszego podkoszowego wzrosła w Play-Offach, kiedy to spotkania rozpoczynał w pierwszej piątce. Wówczas na parkiecie spędzał średnio 25 minut, w trakcie których notował 10 punktów, oraz 8,2 zbiórki. Ta ostatnia statystyka odzwierciedla jak ważną rolę w zespole odgrywają weterani.

Skip to content