loader image

Hit kolejki bez Happy Endu.

12 listopada, 2018

Sobotnie spotkanie pomiędzy WeegreeAZS Politechnika Opolska i ChromikŻary było zapowiadane nie tylko jako hit naszej grupy, ale także całej 2 ligi, gdyż spotykały się ze sobą dwa dotąd niepokonane zespoły.

Już od pierwszych minut oba zespoły postawiły na twardą obronę, co odzwierciedlała tablica wyników, gdzie do przerwy widniał wynik 26:29. W pierwszej połowie drużyny grały na bardzo niskiej skuteczności. Opole trafiło 10 z 31 oddanych rzutów (32,3%),natomiast Żary 8 z 32 (25%). O prowadzeniu Chromy zadecydowały rzuty osobiste,goście trafili 12 z 18 oddanych rzutów wolnych (66,7%), my natomiast 1 z 6 wykonywanych (16,7%)‼️‼️

W drugiej części meczu nasz zespół poprawił skuteczność w ataku, jednak nadal nie potrafiliśmy uzyskać większej przewagi.Prowadzenie w meczu zmieniało się jak w kalejdoskopie (w całym spotkaniu 17 razy). Na początku 4 kwarty uzyskaliśmy najwyższe prowadzenie w meczu 54:48 i można było sądzić, że powoli uzyskujemy kontrolę na tym spotkaniem. Nic bardziej mylnego, zespół gości nie pozwolił odskoczyć naszym zawodnikom i po dwóch celnych trójkach Mariusza Matczaka w 37 minucie spotkania doprowadzili do remisu 59:59. W końcówce to goście wyszli na prowadzenie 66:63 po celnym rzucie na 3 pkt z faulem Dariusza Kalinowskiego, jednak to nie podłamało naszych zawodników. Na 9 sek. przed końcem spotkania, gdzie przy prowadzeniu 68:66 goście wprowadzali piłkę z autu na naszej połowie, udało się przechwycić piłkę i ruszyliśmy na kosz rywali, Wojciech Leszczyński przekozłował kilka metrów i podał do Łukasza Wojciechowskiego, który po zwodzie oddał rzut za 3 pkt na zwycięstwo w tym meczu. Piłka jednak nie wpadła do kosza i ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Chromy Żary.

Nasz zespół musi szybko wyciągnąć wnioski z tego spotkania i przygotować się do piątkowego spotkania z 4 zespołem naszej grupy Obrą Kościan.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Chroma Żary 66:68 (12:13, 14:16, 23:19, 17:20)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wojciech Leszczyński 22 (3×3), Krzysztof Chmielarz 14 (4×3), Łukasz Wojciechowski 4, Adam Cichoń 4, Patryk Wilk 3 – Mateusz Szlachetka 14 (3×3), Bartosz Koszela 5,Jarosław Pawłowski, Piotr Suda, Damian Orębski, Szymon Kiwilsza, Przymysław Majka

Chroma Żary: Mariusz Małachowski 20, Mariusz Matczak 16 (3×3), Dariusz Kalinowski 6(2×3), Marcel Kliniewski 6, Dawid Kondratowicz – Oleksander Harbarchuk 8 (2×3), Mateusz Rusiński 5, Dawid Kołkowski 4, Radosław Barcz 3, Jakub Koczan.