Forma rośnie, zwyciężamy w Turnieju o Puchar Prezesa OZKosz!

10 września, 2017

Po słabszym wejściu w mecz nasi koszykarze odrodzili się niczym feniks z popiołów i odnieśli zwycięstwo w meczu kończącym turniej o Puchar Prezesa OZKosz. Podopieczni Jędrzeja Sudy pokonali po bardzo dobrym meczu MKS Otmuchów 82:66. Double-double zanotował Radosław Basiński, zapisując na swoim koncie 12 punktów i 13 asyst.

Koszykarze z Otmuchowa podobnie jak dwa tygodnie temu lepiej weszli w to spotkanie, uciekając nam na pięciopunktowe prowadzenie. Trener Jędrzej Suda zdecydował się interweniować, biorąc czas, jednak goście wciąż czuli się pewniej na parkiecie. W końcówce kwarty zaczęliśmy nadrabiać straty, a pod koszami zaczął dominować Jarek Pawłowski. Po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy jednak 20:13.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy znacznie lepiej i mimo prostych błędów w obronie, odrabialiśmy straty – dzięki nieskuteczności Otmuchowian. Po trójce Pawłowskiego mieliśmy już remis, a nasza gra zaczynała się kleić. Kapitalne zawody ponownie rozgrywał Basiński, którego rywale byli w stanie powstrzymać tylko faulami. Do szatni schodziliśmy już prowadząc 39:34.

Takiego rozpoczęcia drugiej połowy na pewno nie spodziewali się koszykarze MKS-u Otmuchów, którzy w niecałe trzy minuty stracili 9 punktów. Interwencja trenera Marcina Łakisa nie zażegnała jednak chaosu otmuchowskiej ekipy, ale to nie był nasz problem. Dobra obrona Adama Cichonia, jak i całego zespołu przerodziła się w przechwyty i łatwe punkty. Coraz pewniej po parkiecie stąpał także Jarek Bartkowiak, a nasz zespół prowadził już 60:44.

Ostatnia część meczu to już prawdziwy pokaz siły naszej ekipy, która pewnie dążyła do zwycięstwa w turnieju o Puchar Prezesa OZKosz. Zespół z Otmuchowa nie był już w stanie nawiązać walki z naszym zespołem, który sumiennie grał swoje. Mimo starań Topolskiego, którego rzuty dawały jeszcze otmuchowianom szanse na zwycięstwo, nasza ekipa rozegrała mądrą końcówkę, która dała nam zwycięstwo 82:66.

Turniej o Puchar Prezesa OZKosz był dla naszego zespołu trzecim testem w okresie przygotowań. W związku z absencją Krzysztofa Chmielarza i Wojciecha Leszczyńskiego, sporo minut dostali inni zawodnicy z zespołu. Nasza gra wygląda coraz lepiej, co jest bardzo dobrą wiadomością przed startującym już za dwa tygodnie sezonem. Kolejny test już w kolejny weekend w Gnieźnie, gdzie rozegramy ostatni turniej przed inaugurującym ligę meczem we Wrocławiu.

Weegree AZS Politechnika Opolska 82:66 MKS Otmuchów

Weegree AZS: Bartkowiak 14 (12 zbiórek), Pawłowski 13 (11 zbiórek), Basiński 12 (13 asyst, 6 zbiórek, 5 przechwytów), Zadęcki 11 (5 zbiórek), Kołcz 9, Wierzbicki 8, Orębski 6, Cichoń 4, Suda 3, Sawicki 2 (6 zbiórek, 5 asyst).