loader image

Efektowne zwycięstwo z WKK Wrocław, „setka” jeszcze nie pękła!

9 września, 2017

Po bardzo dobrym meczu naszego zespołu w kolejnym meczu o Puchar Prezesa OZKosz pokonaliśmy WKK Wrocław 93:71. Forma naszego zespołu ciągle rośnie, a co najważniejsze – gramy zespołowo. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów, ale mamy czas, by nad tym jeszcze popracować.

Tak efektownego rozpoczęcia spotkania chyba nikt się nie spodziewał! W 1,5 minuty Grzegorz Zadęcki trzykrotnie trafiał za trzy, wyprowadzając nas tym samym na siedmiopunktowe prowadzenie. Kolejne trafienia były kwestią czasu, a Tomasz Niedbalski po trójce Wojciecha Barycza wziął czas. WKK przegrywało już wówczas 17:4. Po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy już 33:15, co dawało nam więcej swobody w kolejnych kwartach.

Pierwsze dwie minuty kolejnej części meczu to szczelna defensywa po obu stronach parkietu oraz nieskuteczne rzuty z dystansu. Złą serię jako pierwsi przełamali podopieczni Tomasza Niedbalskiego, którzy staral się odrabiać straty. Mimo to, dzięki dominacji podkoszowej powiększaliśmy swoje prowadzenie. Do szatni schodziliśmy prowadząc 57:32.

Po przerwie nasi koszykarze zgubili pewność siebie, którą dominowali rywali w pierwszej połowie. Koszykarze z Wrocławia tego jednak nie wykorzystali, bowiem prowadzenie było równie wysokie, a nawet wzrosło. Dwójkowe akcje Radosława Basińskiego i Wojciecha Barycza, które jeszcze w Tychach rozbijały defensywne mury pierwszoligowe, rozbijały je i dziś. Nasi koszykarze przed ostatnią częścią meczu prowadzili 73:48

Ostatnia kwarta to popis umiejętności naszego zespołu i dążenie do zdobycia pierwszej „setki” w tym sezonie. Już na początku efektownym wsadem-dobitką popisał się Kosma Kołcz – zagranie to było zdecydowanie zagraniem turnieju, ale niestety – tego spotkania nie nagrywaliśmy. Tak wysoka przewaga nas jednak zgubiła, bowiem w bardzo prosty sposób zanotowaliśmy pięć strat. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego zdobyli łatwe punkty, a nasza bardzo wysoka przewaga stopniała. Ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 93:71.

Weegree AZS Politechnika Opolska 93:71 WKK Wrocław

Weegree AZS: Zadęcki 16 (4/4 za trzy), Wierzbicki 12, Barycz 12, Bartkowiak 10 (6 zbiórek), Kołcz 8 (5 zbiórek, 5 asyst) Pawłowski 7 (5 zbiórek), Suda 6 (3 przechwyty), Basiński 5 (6 asyst), Orębski 5, Cichoń 5 (6 zbiórek, 4 asysty), Sawicki 5 (5 asyst, 5 zbiórek), Majka 2.