Efektowne zwycięstwo nad Lubinem

11 grudnia, 2017

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej długo szukali rytmu, o czym świadczy przegrana pierwsza kwarta z SMK Lubin. Później jednak szybko opanowali sytuację, pokonując SMK Lubin 88:48. Po raz kolejny na parkiecie pokazali się wszyscy zawodnicy.

W spotkanie świetnie wszedł Michał Wierzbicki, który zaczął od skutecznej penetracji i przechwytu. Później nie było jednak kolorowo. Przyjezdni z Lubina zawodnicy szybko wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali. Dominik Tomczyk zdecydował się interweniować, wpuszczając na boisko Jarosława Pawłowskiego, który  dobrą  grą dał sygnał do odrabiania strat.  Po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy 16:14.

Od początku drugiej kwarty nasi koszykarze zaczęli grać tak, jak oczekiwali tego kibice zgromadzeni w hali przy Prószkowskiej. W swoim pierwszym rzucie w meczu za trzy trafił Kosma Kołcz, a bardzo szybko poprawił Grzegorz Zadęcki. Trener zespołu z Lubina zdecydował się na interwencję, biorąc czas. To jednak wiele nie zmieniło, bo nasze prowadzenie z każdą minutą rosło. Świetnie spisywał się dziś Piotrek Suda, który na półdystansie był nie do zatrzymania. Do przerwy schodziliśmy prowadząc 41:21.

Po zmianie stron nasi koszykarze spisywali się równie dobrze, choć na samym początku dali się rozpędzić przyjezdnym. Sytuacja została jednak bardzo szybko opanowana, a wciąż świetnie spisywał się Krzysztof Chmielarz, który w dzisiejszym spotkaniu rozdał 9 asyst. Bardzo ważna okazała się także dominacja pod koszem, która była aż nadto widoczna. Po 30 minutach prowadziliśmy już 65:35.

Ostatnią ćwiartkę rozpoczęliśmy od zdobycia szybkich pięciu punktów, co postawiło nas w bardzo rzadko spotykanej sytuacji – mieliśmy dwa razy więcej punktów, aniżeli zespół przeciwny (70:35). Przy takim stanie utrzymywaliśmy się jeszcze dłużej, a w międzyczasie trzecią trójkę w tym spotkaniu rzucił Damian Orębski. Spotkanie wygraliśmy ostatecznie 88:49, notując tym samym dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Weegree AZS Politechnika Opolska 88:48 SMK Lubin

Weegree AZS: Suda 13 (4 zbiórki), Pawłowski 10, Wierzbicki 9 (6 asyst, 4 przechwyty), Orębski 9, Kołcz 8, Bartkowiak 8 (8 zbiórek), Zadęcki 8 (4 zbiórki), Chmielarz 6 (9 asyst), Barycz 6, Cichoń 5 (9 zbiórek, 6 asyst), Majka 0.