Dwie dogrywki i zwycięstwo w Przemyślu!

27 listopada, 2016

Po dwóch dogrywkach koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonali na dalekim wyjeździe AZS MCS Daniel Przemyśl 79:69. Najlepszym strzelcem naszej ekipy był Wojtek Leszczyński, zdobywca 25 „oczek”.

Koszykarze z Opola bardzo dobrze weszli w mecz, bowiem już w 4 sekundzie meczu za 3 trafił Wojtek Leszczyński. Gospodarze odpowiedzieli tym samym, jednak to zespół Jędrzeja Sudy uzyskiwał przewagę. Kapitalne zawody pod koszem rozgrywał Adam Cichoń, którzy w minut zgromadził 9 „oczek”. Po kilku trójkach gospodarzy w samej końcówce kwarty nadal prowadziliśmy, 25:23.

Drugą kwartę można nazwać kwartą dla koneserów, albowiem po obu stronach parkietu obserwowaliśmy świetną defensywę. Najefektowniejszą akcję meczu wykonał Krzysztof Chmielarz, który najpierw „wykręcił kostki” rywalowi, po czym trafił za trzy. Schodząc do szatni nasz zespół prowadził 37:29.

Koszykarze z Opola bardzo dobrze weszli w drugą połowę meczu, zaskakując zespół z Przemyśla podwojeniami w obronie. Wtedy to szkoleniowiec gospodarzy wziął czas, po którym nastąpiło ich przełamanie. Nasza ekipa zaczęła popełniać głupie błędy, faulować w zupełnie niepotrzebnych sytuacjach. Sprytnie wykorzystywali to Płocica i Mikołajko, którzy zaczęli punktować nasz zespół. Dzięki temu wyszli na prowadzenie 48:44, co gwarantowało emocje w ostatnich 10 mintuach.

Tak też i było. Pierwsze minuty ostatniej części meczu należały zdecydowanie dla gospodarzy, którzy powiększali swoje prowadzenie, a z boiska za faule musiał zejść Chmielarz. Wtedy to piłkę dostał Damian Orębski, który trafił pierwszą trójkę w naszych barwach. Kolejne punkty zdobył Bartosz Koszela, który zapewnił nam dogrywkę.

Pierwsza dogrywka to prawdziwy brak punktów przez pierwsze 3 minuty. Trzeba jasno przyznać, że byliśmy bardzo blisko porażki. Piłkę na 9 metrze miał jednak Leszczyński, który oddał rzut z tej odległości. Dzięki temu doprowadziliśmy do drugiej dogrywki. W tej części meczu gospodarzom zdecydowanie brakło już siły, a nasz zespół pokazał wielką siłę. Po świetnym meczu odnieśliśmy cenne zwycięstwo 79:69.

AZS MCS Daniel Przemyśl 69:79 Weegree AZS Politechnika Opolska

Weegree: Leszczyński 25 (7 zbiórek), Koszela 15 (10 zbiórek), Cichoń 11 (10 zbiórek), Chmielarz 10, Richter 5, Pawłowski 4, Nowak 4 (5 zbiórek), Orębski 3 (5 zbiórek), Suda 2, Wierzbicki 0, Sawicki 0.