Dwa punkty wracają do Opola.

11 marca, 2019

W niedzielne popołudnie  koszykarze AZS-u udali się do Kątów Wrocławskich, gdzie rozegrali  przedostatni mecz rundy zasadniczej. Stawka meczu była dla obu zespołów bardzo wysoka, nasza drużyna by myśleć o zajęciu 1 miejsca w grupie musiała wygrać to spotkanie, a gospodarze potrzebowali zwycięstwa by nadal się liczyć w walce o play-offy.  Po bardzo dobrym spotkaniu wygrywamy 85:61.

Od początku meczu Weegree wzięło sprawy w swoje ręce i szybko wyszło naprowadzenie 10:4. Po początkowych problemach w ataku gospodarze zaczęli odrabiać straty i po kolejnych trafieniach podkoszowych Tomasza Giniewskiego iWojciecha Supruna doprowadzili do remisu 17:17. Ostatnie punkty w kwarcie zdobył jednak Krzysztof Chmielarz i to my prowadziliśmy po pierwszej odsłonie 19:17.

Drugą kwartę lepiej zaczęli gospodarze i w 13 minucie wyszli na prowadzenie 24:23.AZS podrażniony utratą prowadzenia wzmocnił obronę i raz za razem wyprowadzał skuteczne kontry zaliczając serię 14:0, obejmując prowadzenie 37:24. Bardzo dobre zawody w naszej ekipie rozgrywał Wojciech Leszczyński, który zdobył tylko w 2 kwarcie 10 punktów. Końcówka tej części spotkania była już bardziej wyrównana, ale na przerwę to my schodziliśmy przy prowadzeniu 41:31.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od powiększenia przewagi naszego zespołu   do 14 punktów(24 minuta), jednak gospodarze nie zamierzali składać broni i  po 6 kolejnych punktach nasza przewaga zmalała do 8 punktów (47:39). W końcówce kwarty akcję 2+1 zaliczył Daniel Dawdo,a dwoma trafieniami zza łuku popisał się Mateusz Szlachetka i przed ostatnią odsłoną prowadziliśmy 58:44.

Ostatnia cześć spotkania to koncert naszego zespołu, a w szczególności Krzysztofa Chmielarza, który tylko w tej części spotkania zdobył 11 punktów (3×3). Kwartę wygrywamy 27:17, a całe spotkanie 85:61.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całego zespołu.

Po niedzielnym zwycięstwie wygranie grupy jest bardzo realne, a na dodatek wszystko pozostaje w naszych rękach, aby tak się stało musimy wygrać w Opolu z Sudetami Jelenia Góra.

Już dzisiaj zapraszamy do kibicowania, bądźcie naszym szóstym zawodnikiem.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 85:61 (19:17, 22:14, 17:13, 27:17)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Krzysztof Chmielarz 16 (4×3), Wojciech Leszczyński 16, Łukasz Wojciechowski 13 (1×3), Jarosław Pawłowski 11, Patryk Wilk 4 – Mateusz Szlachetka 11 (3×3), Daniel Dawdo 8, Adam Cichoń 6, Patryk Mruczyński, PiotrSuda, Damian Orębski,  Przemysław Majka.

PolkątyMaximus Kąty Wrocławskie: Wojciech Suprun 18 (1×3), Michał Lipiński 8, Łukasz Bartnicki 7 (1×3), Tomasz Giniewski 4, Damian Ostrowski – Mateusz Bortliczek 16 (1×3), Sławomir Dźwilewski 4, Mikołaj Barszcz 4, Robert Cieśla.