Duży krok w stronę najlepszej czwórki.

22 kwietnia, 2019

Rozpoczęła się walka o najlepszą czwórkę, z której trzy zespoły uzyskają awans do 1 ligi. Naszym przeciwnikiem w walce o półfinał jest Decka Pelplin, która z bilansem 21:3, zajęła 2 miejsce w grupie A – dla porównania nasz zespół wygrał grupę D z bilansem 19:5. Przed spotkaniem wiadome było, że spotkamy się z bardzo mocnym zespołem, który otwarcie mówi o awansie i o zwycięstwie będą decydowały szczegóły. Nasze przypuszczenia potwierdziły się w 100%, a tym szczegółem była determinacja i wola walki naszym zawodników.

Na początku spotkania  koszykarze AZS-u myślami zostali jeszcze w szatni i po 3 minutach przegrywaliśmy 0:8, a po 5 minutach 2:13. Po początkowych problemach nasz zespół wrócił do gry. Po punktach  Adam Cichonia oraz trójkach Krzysztofa Chmielarza i Patryka Wilka doprowadziliśmy do stanu 10:15. W końcówce kwarty świetne zmiany dali Mateusz Szlachetka i Jarosław Pawłowski zdobywając odpowiedni 5 i 4 punkty i po pierwszej odsłonie przegrywaliśmy minimalnie 21:23.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia zaliczając w pierwszych 4 minutach serię 10:0 i obejmując prowadzenie 31:23, a minutę później po akcji 3+1 Mateusza Szlachetki prowadziliśmy już 35:26. W kolejnych 2 minutach goście zdobyli 7 punktów nie tracą żadnego i nasze prowadzenie zmalało do 2 punktów (35:33). Końcówka kwarty była  wyrównana, ale na przerwę to my schodziliśmy przy prowadzeniu 43:39.

Początek 3 kwarty to walka punkt za punkt obu zespołów.Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi,  w 25 minucie widniał wynik 47:45 dla Weegree.Od tego momentu AZS po akcji 2+1 Łukasza Wojciechowskiego i celnej trójce Krzysztofa Chmielarza wyszedł na 8-punktowe prowadzenie 53:45. W kolejnych minutach zaczęła rysować się przewaga naszego zespołu, która w 30 minucie wyniosła 12 punktów (69:57), jednak ostatnie sekundy kwarty należały do gości i przed ostatnią odsłoną prowadziliśmy 69:60.

Ostatnia kwarta to ataki gości skutecznie odpierane przez naszych zawodników, u który było widać niesamowitą determinację i wolę zwycięstwa. W końcówce spotkania po celnej trójce Krzysztofa Chmielarza objęliśmy najwyższe prowadzenie w spotkaniu 88:75. Ostatnie sekundy spotkania już nic nie zmieniły i pierwsze spotkanie ostatecznie wygrywamy 92:82.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów, a przede wszystkim dla zgromadzonej publiczności, która swoim dopingiem sprawiła, że to spotkanie było wyjątkowe pod każdym względem.

Drugie spotkanie serii zostanie rozegrane w najbliższą sobotę w Pelplinie i jeżeli ponownie wygramy awansujemy do najlepszej 4 ligi!

Weegree AZS Politechnika Opolska – Decka Pelplin 92:82 (21:23, 22:16, 26:21, 23:22)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Łukasz Wojciechowski 19 (2×3), Krzysztof Chmielarz 17 (3×3), Patryk Wilk 14 (2×3), Adam Cichoń 10, Wojciech Leszczyński 5 (1×3) – Mateusz Szlachetka 23 (3×3), Jarosław Pawłowski 4, Piotr Suda, Patryk Muszyński, Damian Orębski, Przemysław Majka.

Decka Pelplin: Paweł Pawłowski 24 (2×3), Bartosz Sarzało 19 (2×3), Sławomir Sikora 11 (1×3), Marcin Chudy 5 (1×3), Rafał Komenda 3 – Mateusz Itrich 10, Damian Ciesielski 4, Piotr Dąbrowski 3 (1×3), Krystian Reszka 3 (1×3), Paweł Muntowski, Paweł Ebertowski, Sebastian Kamiński.