Drugie zwycięstwo!

8 października, 2018

W sobotni wieczór nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Röben Gimbasket Wrocław w spotkaniu drugiej kolejki II ligi. Już przed spotkaniem było wiadomo, że będzie to bardzo trudny mecz, gdyż gospodarze są solidnym zespołem, groźnym na swoim parkiecie, a nasz zespół musiał sobie radzić bez kapitana Adama Cichonia, który miał drobne problemy zdrowotne.

Początek spotkania należał do gospodarzy, po dwóch kolejnych akcjach 2+1 Michała Pietrzaka gospodarze objęli prowadzenie 6:0. Co gorsze oba faule popełnił nasz środkowy Jarosław Pawłowski i po 2 minutach gry musiał usiąść na ławce dla rezerwowych. W jego miejsce wszedł Daniel Dawdo i szybko zdobył 6 punktów doprowadzając do remisu 6:6. Dalsza część I kwarty była bardzo wyrównana, na po 4 punkty dla naszego zespołu dorzucili Piotr Suda i Mateusz Szlachetka, kwartę zakończyliśmy celną „trójką” Wojtka Leszczyńskiego, która doprowadziła do remisu 17:17.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy z Patrykiem Wilkiem i Daniel Dawdo w roli podkoszowych. W takim zestawieniu nasz zespół bardzo agresywnie grał w obronie i raz za razem wyprowadzał skuteczne kontry, wygrywając ten fragment gry 20:2, a 9 punktów w tej części spotkania rzucił Mateusz Szlachetka. W końcówce kwarty gospodarze trafili 4 kolejne „trójki” i do przerwy nasz zespół prowadził 42:32.

Po przewie nasz zespół dalej agresywnie grał w obronie i skutecznie w ataku, systematycznie powiększając przewagę, by w 25 minucie spotkania uzyskać najwyższą przewagę 57:33. Druga połowa III kwarty była bardziej wyrównana. Ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 65:42.
W IV odsłonie AZS kontrolował spotkanie prowadząc w 35 minucie 71:49. W końcówce meczu nastąpiło małe rozluźnienie u naszych zawodników, co skutkowało przegraniem tej części gry 10:18. Jednak całe spotkanie po bardzo dobrej grze naszego zespołu zakończyło się pewną wygraną 75:60.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Röben Gimbasket Wrocław 75 : 60 (17-17, 25-15, 23-10, 10-18)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wojciech Leszczyński 12 (1×3), Łukasz Wojciechowski 8, Krzysztof Chmielarz 7, Jarosław Pawłowski 6, Piotr Suda 4 – Mateusz Szlachetka 15 (1×3), Daniel Dawdo 12 (1×3), Patryk Wilk 9 (1×3), Damian Orębski 2, Patryk Mruczyński, Przemysław Majka.

Röben Gimbasket Wrocław: Michał Pierzak 19, Luka Malakhau 16 (3×1), Maciej Kościuk 8 (2×3), Michał Kamberski 4, Rafał Malatka – Paweł Gałczyński 6, Rafał Chwastyk 4, Jakub Kamberski 3, Mateusz Rogoziński, Kacper Kwiatkowski.

Po sobotnim spotkaniu zostaliśmy liderem grupy D II ligi.