Dominacja AZS-u.

27 stycznia, 2019

W sobotnie popołudnie na hali sportowej Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej nasi koszykarze zafundowali swoim kibicom wspaniałe widowisko wygrywając wysoko z KS Kosz Pleszew 97:71. Zawodnicy grę oparli na najnowszych trendach czyli szybkiej grze w ataku i rzutach 3-punktowych. Styl AZS-u  ewidentnie przypadł do gustu zgromadzonej publiczności, która raz za razem oklaskiwała nasze zagrania.

Od początku spotkania AZS narzucił swój styl gry i szybko objęliśmy prowadzenie 11:4. Słabą skuteczność w ataku (7/22 z gry, 32%) nadrabialiśmy znakomitą grą w obronie, czego skutkiem było 10 strat gości w pierwszej odsłonie meczu. Po 10 minutach prowadziliśmy 22:16.

Na początku 2 kwarty nasi zawodnicy wrzucili 6 bieg w pierwszych 5 minutach zaliczyliśmy serię 15:2. Zawodnicy świetnie spisywali się zza łuku trafiając 6 z 7 oddanych prób (86%), a prym wiódł Wojciech Leszczyński,który trafił trzykrotnie i dorzucił 3 celne rzuty wolne za faul przy jednej z prób. Do przerwy prowadziliśmy 50:30.

Po przerwie nadal trwał nasz festiwal rzutów 3-punktowych (5/9– 56%), a nie do zatrzymania był popularny „Leszczu”, który trafił wszystkie 3 oddane próby i po 3 kwartach miał na swoim koncie już 30 punktów! Fantastyczna dyspozycja Wojtka nie byłaby możliwa, gdyby nie praca całego zespołu w obronie oraz fenomenalne dzielenie się piłką w ataku. Po 3 odsłonie prowadziliśmy 75:48.

Ostatnia część spotkania była już tylko formalnością, ale nasi zawodnicy nadal systematycznie powiększali prowadzenie, by 37 minucie osiągnąć najwyższe prowadzenie w meczu 93:58. Świetnie w tej kwarcie spisywał się doświadczony Jarosław Pawłowski zdobywając 8 punktów. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 97:71.

Fantastyczne zawody rozegrał Wojciech Leszczyński zdobywając 34 punkty (7/11 za 3 pkt). Na słowa uznania zasłużył jednak cały zespół, który zagrał dobrze w obronie i  jeszcze lepiej w ataku. Zespołową grę potwierdza 30 asyst całego zespołu(11 zaliczył Krzysztof Chmielarz).

Wielkie gratulację dla zawodników i trenerów.

Weegree AZS Politechnika Opolska – KS Kosz Pleszew 97:71 (22:16, 28:14, 25:18, 22:23)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wojciech Leszczyński 34 (7×3), Jarosław Pawłowski 18,Łukasz Wojciechowski 15 (3×3), Patryk Wilk 12 (2×3), Krzysztof Chmielarz 7 (2×3)- Piotr Suda 7, Patryk Mruczyński 4, Adam Cichoń, Damian Orębski, Przemysław Majka.

KS Kosz Pleszew: Mikołaj Spała 25 (1×3), Przemysław Galewski 15 (3×3), Patryk Marek 10 (1×3),Mikołaj Serbakowski 8 (2×3) – Rafał Kikowski 8 (1×3), Mateusz Zimny 5, Szymon Dekiert, Filip Gawroński, Alan Urbaniak, Łukasz Ptak.