Derby młodzieżowców

21 lutego, 2018

W sobotę, 17.02.2018 r. na hali Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej w kategorii U11 rywalizowały dwie opolskie drużyny UKS MOS 2 OPOLE vs UKS MOS 1 OPOLE. Zarówno MOS 1 jak i MOS 2 wystąpiły w niepełnych składach, okres chorobowy wykluczył niektórych z walki o punkty dla swojego zespołu.

Początek meczu był dość nerwowy,  gdyż obie drużyny dotychczas miały taki sam dorobek punktowy i chciały z tego pojedynku wyjść zwycięsko. Przez to, mecz ten obfitował w wiele strat, niewykorzystanych okazji oraz błędów w obronie. Po pierwszej wyrównanej kwarcie na tablicy widniał wynik 11:11. Natomiast w drugiej kwarcie szalę zdobyczy punktowej przechyliła na swoją korzyść drużyna występująca w tym spotkaniu jako goście UKS MOS 1 OPOLE i z przewagą czterech oczek (21:17) udali się na przerwę.

Po pierwszej części meczu zaplanowane zostało spotkanie rodziców z prezesem AZSu dr Dariuszem Nawareckim dotyczące rozwoju młodych zawodników oraz ich najbliższej przyszłości (planem turniejów i obozów w okresie wakacyjnym).

Na drugą część meczu obie drużyny wyszły na parkiet zmotywowane i z ogromną wolą walki o zwycięstwo. Prowadzący po dwóch kwartach zespół MOS 1 OPOLE po przerwie pogubił się i zamiast powiększać przewagę punktową stracił ją. Dodatkową stratą dla tego zespołu było także wykluczenie podstawowego zawodnika za popełnienie piątego przewinienia w meczu. To spowodowało, iż całą czwartą kwartę MOS 2 OPOLE grał z przewagą wzrostową i stopniowo powiększał swoją przewagę punktową. Mecz pomiędzy UKS MOS 2 OPOLE vs UKS MOS 1 OPOLE zakończył się przewagą 14 punktów na korzyść tych pierwszych – 51:37.