loader image

Derbowym zwycięstwem kończymy rok!

23 grudnia, 2018

W ostatnim spotkaniu o punkty w tym roku, a zarazem pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej, Weegree AZS Politechnika Opolska udało się do Nysy by zmierzyć się z tamtejszym AZS Basket Nysa. Już przed spotkaniem było wiadomo, że oba zespoły potraktują to spotkanie priorytetowo, gdyż były to Derby Opolszczyzny.

Pierwsza kwarta spotkania to popis obu zespołów w ataku, które poszły na wymianę ciosów. Po 7 minutach był remis po 16. Końcówka kwarty należała jednak do naszego zespołu, który wygrał ją 15:7. Nasz zespół grał na fantastycznej skuteczności trafiając 11 z 15 rzutów z gry (73%), w tym 5 na 6 zza łuku (83%) i 4 na 4 z linii rzutów osobistych (100%).

W drugiej kwarcie sygnał do odrabiana strat dał gospodarzom Tomasz Madziar, który tylko w tej części spotkania rzucił 13 punktów, jednak nasz zespół cały czas kontrolował spotkanie. Grą Weegree świetnie dyrygowali Krzysztof Chmielarz i Łukasz Wojciechowski utrzymując równowagę pomiędzy grą z „pomalowanego”, a grą zza łuku. Nadal utrzymywaliśmy kapitalną skuteczność rzutów z gry 18/27 (67%), w tym zza łuku 9/12 (75%) i 7/8 za 1 pkt (88%). Klasą dla samego siebie był Wojciech Leszczyński, który zdobył 20 punktów, nie pudłując ani razu (1/1 za 2 pkt, 4/4 za 3 pkt i 6/6 za 1 pkt). Do przerwy prowadziliśmy 52:42.

Po przerwie nasz zespół nie spoczął na laurach i w pierwszych 3 minutach zanotował serię 11:0 obejmując prowadzenie 63:42. Graliśmy bardzo dobrze w defensywie, szczególnie w ataku pozycyjnym gospodarze nie mogli sobie poradzić z zespołową obroną Weegree. Pomimo trochę słabszej skuteczności w ataku, to właśnie gra w obronie pozwoliła wygrać tą kwartę 21:9, a w całym spotkaniu było już 73:51.

Ostatnią część spotkanie rozpoczęliśmy od powiększenia naszego prowadzenia, by w 33 minucie osiągnąć najwyższe prowadzenie w meczu 79:53. Bardzo dobrze spisywał się w tej kwarcie Daniel Dawdo zdobywając pierwsze 8 punktów w naszym zespole. Gdy wydało się, że nic się już w tym spotkaniu nie zmieni gospodarze przypuścili ostatni atak i w ciągu trzech minut zaliczyli serię 13:3 niwelując straty do 13 punktów (71:84). Wtedy o przerwę na żądanie poprosił Dominik Tomczyk. Po uwagach trenera nasz zespół wrócił na właściwe tory, a kontrolę nad wynikiem zapewnił Patryk Wilk zdobywając szybko 5 punktów. Do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń i ostatecznie wygrywamy 95:79.

Tym zwycięstwem kończymy rok 2018. W nowym roku spotkamy się już na naszej wyremontowanej hali, gdzie podejmować będziemy Röben Gimbasket Wrocław.

Weegree AZS Politechnika Opolska – AZS Basket Nysa 95:79 (31:23, 21:19, 21:9, 22:28)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wojciech Leszczyński 28 (4×3), Krzysztof Chmielarz 21 (3×3), Jarosław Pawłowski 12, Łukasz Wojciechowski 10 (2×3), Patryk Wilk 7 (1×3) – Daniel Dawdo 10, Patryk Wilk 7 (1×3), Patryk Mruczyński,  Piotr Suda, Przemysław Majka.

AZS BASKET NYSA: Tomasz Madziar 19 (2×3), Mateusz Kasiński 14 (1×3), Mirosław Chorostecki 10, Patryk Garwol 9 (3×3), Łukasz Kłuś 5 (1×3) – Michał Krawiec 12 (1×3), Krzysztof Wilk 4, Dawid Kołakowski 4, Mariusz Gnatowicz 2, Maciej Garwol, Wojciech Kostek.