loader image

Damian Orębski zostaje na kolejny sezon!

12 lipca, 2018

21 letni skrzydłowy, Damian Orębski zdecydował się przedłużyć kontrakt z naszym zespołem na kolejny sezon. Mierzący 195 cm zawodnik jest graczem uniwersalnym, który może grać zarówno jako niski, jak i silny skrzydłowy. W ostatnim sezonie zaliczył zdecydowany progress, będąc w kilku spotkaniach jokerem w talii Dominika Tomczyka.

  • – Bardzo się cieszę, że mam możliwość pozostania na kolejny sezon w Opolu – przyznaje młody zawodnik. – Jestem naprawdę bardzo podekscytowany. Zżyłem się z tym miastem i naszym zespołem. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie lepszy niż poprzedni. Widzimy się na parkiecie – dodaje.

Swoje najlepsze spotkanie rozegrał 3 lutego, kiedy to w Okrąglaku podejmowaliśmy KS Sudety Jelenia Góra. Orębski spędził na parkiecie 23 minuty i imponował formą strzelecką. Spotkanie zakończył z 12 punktami i 5 zbiórkami, będąc jednym z najlepszych zawodników na parkiecie. Formą imponował także na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski, podczas których był najlepszym strzelcem zza łuku.

W sezonie 2017/18 wychowanek Rosy Radom wystąpił w 13 spotkaniach, w trakcie których spędzał na parkiecie średnio 11 minut. W tym czasie notował średnio 4,2 punktu oraz 1,8 zbiórki.

Skip to content