Czas rewanżu vol. 2.

13 lutego, 2019

Już w najbliższą niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie w ramach 22 kolejki 2LM z Basket Club Obra Kościan. Będzie to kolejny, po zeszłotygodniowym spotkaniu z Chromą Żary, pojedynek w którym Akademicy będą chcieli się zrehabilitować za minimalną porażkę z pierwszej rundy (92:94). Obecnie zespół z Kościana zajmuje 3 miejsce w tabeli z bilansem 14:5, nasi zawodnicy po zwycięstwie w poprzedniej kolejce nad Chromą Żary są liderem grupy z bilansem 15:4.

Pierwsze spotkanie obu ekip to prawdziwy rollercoaster w wykonaniu Weegree. Od początku pojedynku graliśmy słabo i po 3 kwartach przegrywaliśmy 63:78. W 4 kwarcie nastąpiło przebudzenie i w 35 minucie spotkania wyszliśmy na prowadzenie 82:81, później gra była punkt za punkt, jednak na 13 sekund przed końcem spotkania to AZS ponownie wyszedł na prowadzenie 92:89 i wtedy nastąpiła katastrofa, straciliśmy 5 punktów z rzędu i przegraliśmy spotkanie 2 punktami. W tamtym spotkaniu kapitalne spotkanie dla Obry rozegrał Paweł Ciążkowski uzyskując statystyki na poziomie 29 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst. W naszym zespole 20 punktów zdobył Wojciech Leszczyński.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania, bądźcie naszym szóstym zawodnikiem.