Coraz bliżej setki! Pokonujemy akademików z Katowic!

9 września, 2017

Już od pierwszych minut widoczna była pewność siebie naszych zawodników. Podopieczni Jędrzeja Sudy rozgrywając zdecydowanie najlepszy mecz w okresie przygotowawczym pokonali AZS AWF Mickiewicza Romus Katowice 89:73.

Cóż to było za efektowne rozpoczęcia meczu w wykonaniu naszych zawodników! Mimo, że jako pierwsi punkty zdobyli goście z Katowic, to na te punkty bardzo szybko odpowiedział Adam Cichoń efektownym wsadem po minięciu Mariusza Piotrkowskiego. Od pierwszych minut wyglądaliśmy na parkiecie świetnie, a szybkie pięć punktów zanotował nasz nowy nabytek – Wojciech Barycz. Zdecydowanie widać było poprawę naszej gry w porównaniu z turniejem w Otmuchowie. Po pierwszych 10 minutach mieliśmy remis po 17.

Druga ćwiartka to prawdziwe show w wykonaniu naszego zespołu. Podopieczni Jędrzeja Sudy wygrali pierwsze pięć minut kwarty 11-2, totalnie ograniczając ofensywne zagrywki katowiczan. Później jednak złapali oni wiatr w żagle i zaczęli odrabiać straty. Wtedy to z faulami trafiali Basiński i Barycz, dzięki czemu odbudowaliśmy nasze prowadzenie. Do szatni schodziliśmy prowadząc 39:34.

Po przerwie zawodnicy z Katowic nabrali większej pewności siebie, a już w pierwszej akcji za trzy trafił Piotrkowski. Szybko jednak złapaliśmy więcej swobody trafieniach Zadęckiego i Cichonia. Nasz zespół coraz to pewniej stąpał po parkiecie, a świetne zawody rozgrywał Radosław Basiński, który dzięki doświadczeniu górował nad rywalami. Na ostatnią część meczu wychodziliśmy prowadząc 62:54.

Pierwszą akcję ostatniej ćwiartki rozgrywaliśmy przeszło  minutę dzięki dobrej walce na tablicach. Zwieńczyliśmy ją efektownym rzutem za trzy Michała Wierzbickiego, wychodząc przy tym na 11 punktowe prowadzenie. Mimo trójek koszykarzy z Katowic, nasi zawodnicy wciąż powiększali swoje prowadzenie. Nasi zawodnicy grali mądrze, nie forsowali rzutów, dzięki czemu zwyciężyli to spotkanie 89:73.

Podczas nieobecności Wojciecha Leszczyńskiego i Krzysztofa Chmielarza w naszym zespole pojawiły się inne osoby, które w trakcie sezonu będą w stanie udźwignąć ciężar gry. Kapitalne zawody rozegrał Wojciech Barycz, który zakończył spotkanie z 17 „oczkami”. O jeden punkt mniej zanotował Kosma Kołcz. Z roli generała świetnie wywiązał się Radosław Basiński, zapisując na swoim koncie 5 punktów i 8 asyst.

Weegree AZS Politechnika Opolska 89:73 AZS AWF Katowice

Weegree AZS: Barycz 17 (4 zbiórki), Kołcz 16 (5 zbiórek), Wierzbicki 12, Cichoń 9 (7 zbiórek), Bartkowiak 8, Zadęcki 7 (3 przechwyty), Sawiciki 6, Pawłowski 6, Basiński 5 (8 asyst), Suda 3 (7 zbiórek), Majka 0 (6 zbiórek), Orębski 0.