Było tak blisko…

20 listopada, 2016

Po bardzo wyrównanym spotkaniu, koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej musieli uznać wyższość rywali 69:56. Bardzo dobre spotkanie w barwach naszego zespołu rozegrał Wojciech Leszczyński, który zanotował 29 punktów.

Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej rozpoczęli spotkanie w składzie Chmielarz – Neżwyckij – Leszczyński – Cichoń – Pawłowski. Gospodarze od pierwszych minut nastawili się na rzuty z obwodu, co udało im się już w pierwszej akcji. Nasi koszykarze próbowali odpowiadać wjazdami na kosz, jednak nie tak skutecznie. Kwartę skutecznie zakończył Wojtek Leszczyński, który równo z syreną trafił za 3. Na tablicy wyników mieliśmy remis po 14.

Drugie 10 minut również otworzył popularny „Leszczu”, który trafił spod kosza. Nasz zespół kontynuował bardzo dobrą grę w obronie, uniemożliwiając Termo-Rex’owi wjazdy na kosz i skuteczne próby rzutów za 3. Podopieczni Jędrzeja Sudy grali swoje oraz wymuszali faule przeciwników. Mimo słabszej końcówki udało nam się utrzymać prowadzenie i po pierwszej połowie prowadziliśmy 31:27.

W szatni obyło się bez krzyku – trener Jędrzej Suda przekazał swojemu zespołowi konkretne uwagi. W drugą połowę lepiej weszli koszykarze gospodarzy, którzy w dwóch kolejnych akcjach zanotowali 6 punktów, które wyprowadziły ich na prowadzenie. Sprawy w swoje ręce wziął wówczas duet Chmielarz – Leszczyński, który punktował rywali. Przez słabszą obronę po trzech kwartach przegrywaliśmy 46:43.

W ostatnią część meczu ponownie lepiej weszli koszykarze gospodarzy, ale wtedy do gry wkroczył Wojtek Leszczyński, który dzięki dwóm trójkom przybliżył nasz zespół do rywali. Grę Termo-Rexa prowadził Grochowski, który w bardzo ważnym momencie trafił z półdystansu. Od tego momentu kontrolę przejął zespół gospodarzy, który wygrał to spotkanie 69:56. Trzeba jednak przyznać, że wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem naszej ekipy był Wojtek Leszczyński, który w dzisiejszym spotkaniu spędził na parkiecie ponad 36 minut. Na swoim koncie zapisał 29 punktów (11/15 z gry, 4/7 za trzy), 5 przechwytów oraz 4 zbiórki. 12 punktów, 8 asyst oraz 8 zbiórek zanotował Krzysztof Chmielarz.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno 69:56 Weegree AZS Politechnika Opolska

AZS: Leszczyński 29, Chmielarz 12, Richter 6, Pawłowski 3, Nowak 2, Cichoń 2 (7 zbiórek), Neżwyckij 2, Orębski 0, Suda 0, Sawicki 0, Wierzbicki 0.