Arcyważna wygrana na wyjeździe.

6 maja, 2019

W sobotę w Białymstoku nasi koszykarze rozegrali pierwsze spotkanie półfinałowe, a ich przeciwnikiem były Żubry Leo-Sped Białystok.Stawką rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw jest awans do 1 ligi, więc nie trzeba pisać, że mobilizacja w naszych szeregach była ogromna. Po wspaniałym widowisku Weegree pokonało Żubry 98:90 i jeżeli wygra ponownie w Opolu, to będzie mogło cieszyć się z awansu do 1 ligi przed własną publicznością.

Początek spotkania zdecydowanie ułożył się po naszej myśli i szybko objęliśmy prowadzenie 7:3 i chwilę później 12:5. W naszych szeregach świetnie spisywał się Wojciech Leszczyński, który w pierwszych sześciu minutach zdobył 8 punktów, dwukrotnie trafiając za 3 punkty. W końcówce kwarty gospodarze zaliczyli serię 6:0 i doprowadzili do remisu 16:16. Kwarta zakończyła się celnymi trafieniami obu ekip, a na tablicy wyników był remis 21:21.

Druga odsłona zaczęła się od zrywu gospodarzy, prowadzonych przez zmienników Arkadiusza Zabielskiego i Jakuba Lewandowskiego, którzy szybko objęli prowadzenie 28:23. Nasz zespół nie pozostał dłużny, najpierw Mateusz Szlachetka celną trójką oraz skuteczną penetracją doprowadził do remisu 28:28,a następnie wyszliśmy na prowadzenie 35:31. Żubry jednak znowu odpowiedziały serią 10:2 i objęli najwyższe prowadzenie w meczu 43:37. W samej końcówce kwarty 5 punktów zdobył Wojciech Leszczyński i na przerwę schodziliśmy minimalnie przegrywając 42:43.

Po przerwie włączyliśmy 6 bieg i po kolejnych trafieniach uzyskaliśmy w 26 minucie najwyższe prowadzenie w meczu 59:49. Pomimo naszej wspaniałej dyspozycji zespół z Podlasia nie dawał za wygraną i ponownie odrobił straty doprowadzając do remisu 64:64. W ostatnich sekundach 3 kwarty potrafieniu naszego kapitana i 2 celnych rzutach osobistych Mateusza Szlachetki wyszliśmy na minimalne prowadzenie 68:65.

Na początku 4 kwarty  na prowadzenie wyszły Żubry (69:68 i 75:73),jednak były to ich ostatnie prowadzenia w spotkaniu. Kolejne minuty to gra punkt za punkt z minimalnym prowadzeniem naszego zespołu. W 37 minucie AZS włączył nie szósty, a siódmy bieg i najpierw z kontry 3 punkty zdobył Krzysztof Chmielarz, następnie 2 punkty dorzucił Patryk Wilk, a przeciwników dobił Łukasz Wojciechowski celną trójką z 8 metra. Prowadziliśmy 93:85 i utrzymaliśmy przewagę do końca spotkania ostatecznie wygrywając 98:90.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całego zespołu.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 12.05 w Opolu o godzinie 19.00, a wygrana w tym spotkaniu da nam awans do 1 ligi. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Bądźcie naszym 6 zawodnikiem.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Żubry Leo-Sped Białystok 98:90 (21:21, 21:22, 26:22, 30:25)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Łukasz Wojciechowski 22 (4×3), Wojciech Leszczyński 21 (5×3), Krzysztof Chmielarz 16 (4×3), Patryk Wilk 12, Adam Cichoń 10 – Mateusz Szlachetka 12 (1×3), Jarosław Pawłowski 5, Damian Orębski, Patryk Mruczyński, Piotr Suda, Przemysław Majka.

Żubry Leo-Sped Białystok: Kamil Czosnowski 24 (1×3), Andrzej Misiewicz 13, Bartłomiej Wróblewski 10 (2×3), Adrian Warszawski 9 (1×3), Michał Wielechowski 7 – Arkadiusz Zabielski 11, Jakub Lewandowski 7 (1×3), Maciej Parszewski 6, Aleksander Szczerbatiuk 3, Daniel Kamiński, Michał Bombrych,Patryk Andruk.