loader image

Ależ mecz, ależ zwycięstwo! Wielki dreszczowiec przy Prószkowskiej!

11 grudnia, 2016

W opóźnionym o 30 minut meczu, co było spowodowane awarii prądu, koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej po bardzo zaciętym meczu pokonali MKKS Rybnik 58:57. Rzut na wagę zwycięstwa oddał Bartosz Koszela.

Przyjezdni bardzo dobrze weszli w mecz, stwarzając sobie tym samym czteropunktowe prowadzenie. Podopieczni Jędrzeja Sudy po dopiero czterech minutach złapali wiatr w żagle, wychodząc na prowadzenie po punktach Krzysztof Chmielarz. Koszykarze z Rybnika odpowiadali, a właściwie odpowiadał Łukasz Ochodek, który zdobył 12 z 16 punktów zespołu. Po rzucie równo z syreną Chmielarza prowadziliśmy 20:16.

Drugą kwartę otworzył Bartosz Koszela, który wywalczył dobrą pozycję tyłem do kosza. Kolejne minuty meczu były bardzo wyrównane, żaden z zespołów nie był w stanie stworzyć sytuacji, która zakończyłaby się zdobyczą punktową. W końcówce pierwszej połowy nasi koszykarze przycisnęli rywali, dzięki czemu ich przewaga wzrosła. Do przerwy schodzili prowadząc 34:27.

Trzecie kwarty są naszą wielką udręką – rywale zawsze niwelują naszą przewagę, albo sami na nią wychodzą. Tak też i było w tym spotkaniu. Na 4 minuty do końca koszykarze z Rybnika prowadzili już siedmioma punktami, wygrywając kwartę 18-4. Kapitalną zmianę z ławki dał Grzegorz Sawicki, który pomógł zespołowi zniwelować przewagę rywali do jednego punktu. Po 30 minutach przegrywaliśmy 49:48.

Ostatnia kwarta to prawdziwy dreszczowiec, jak się ostatecznie okazało – zwycięski dla Opola. Nasi koszykarze przystępowali do ostatnich 10 minut przegrywając, a strata do rywali na początku tej kwarty zaczęła rosnąć. Przy dwupunktowej stracie nasi koszykarze wyprowadzili nieudaną akcję, jednak we właściwym miejscu i we właściwym czasie znalazł się Wojtek Leszczyński, który wzbił się ponad wyższych rywali i dobił niecelny rzut. Przy remisie faulowany w kontrze był Bartek Koszela, który trafił jednego osobistego. Goście z Rybnika nie wykorzystali dwóch sekund i wygraliśmy to spotkanie 58:57.

Weegree AZS Politechnika Opolska 58:57 MKKS Rybnik

AZS: Koszela 18 (6 przechwytów, 3 zbiórki), Chmielarz 18 (8 zbiorek), Cichoń 7 (4 zbiórki, 2 bloki), Suda 7, Leszczyński 4 (4 asysty, 3 zbiórki), Pawłowski 2 (5 zbiórek), Sawicki 2, Richter 0, Wierzbicki 0, Orębski 0, Nowak 0.