loader image

Rekord strzelecki na koniec sezonu zasadniczego!

12 marca, 2018

Zawodnicy Weegree AZS Politechniki Opolskiej pojechali na mecz do Lubina w roli faworyta. Nie wpłynęło to na nich źle, ba – dodatkowo ich podbudowało. Zdobyli 116 punktów, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. W rozgrzewce przed meczem wziął także udział kapitan naszego zespołu, Adam Cichoń.

Spotkanie już od pierwszych minut rozpoczęło się dobrze dla naszej ekipy, która szybko wypracowała sobie 10 punktowe prowadzenie. Grą zespołu od początku świetnie dyrygował Radosław Basiński, który w spotkaniu w Lubinie otarł się o triple-double, notując 14 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst. Dobra obrona tylko napędzała atak, dzięki czemu prowadziliśmy 28:13.

Kolejna odsłona była podobna do tej poprzedniej. Zawodnicy Dominika Tomczyka pewnie stąpali po parkiecie, próbując wypracować sobie jeszcze większą przewagę. Na parkiecie pojawił się Krzysztof Chmielarz, który okazał się być nieuchwytny dla lubińskich obrońców. Razem ze świetnie ostatnio dysponowanym Grzegorzem Zadęckim pewnie punktowali gospodarzy, którzy do szatni schodzili przegrywając 63:25.

Po zmianie stron koszykarze z Lubina odżyli i zaczęli nawiązywać walkę z naszymi zawodnikami. Czuli się pewnie i grali dobrze, choć trzeba przyznać, że sami nie ustrzegliśmy się prostych błędów. Kulała obrona, która w pierwszej połowie była naszym najmocniejszym punktem. W żadnym momencie jednak lubinianie nie zagrozili nam aż tak bardzo, by zmienić losy tego pojedynku. Po 30 minutach prowadziliśmy już 90:50.

Ostatnia kwarta była już więc tylko formalnością, choć zawodnicy Dominika Tomczyka tak do tego nie podeszli. Chcieli pokazać swoją przewagę, czego ostatecznym efektem była zdobycz punktowa opiewająca na 116 punktach. Dzięki temu zwycięstwu utrzymaliśmy drugą lokatę w ligowej tabeli i w pierwszej rundzie fazy Play-Off zmierzymy się z WKK Wrocław.

Pierwsze spotkanie już w tę sobotę o godzinie 17:00!

Weegree AZS Politechnika Opolska 116:60 SMK Lubin

Weegree AZS: Zadęcki 23 (7 zbiórek, 4 asysty), Chmielarz 17 (4 asysty), Suda 15 (5 zbiórek), Basiński 14 (9 zbiórek, 8 asyst), Orębski 10 (7 zbiórek), Kołcz 8 (5 zbiórek, 4 asysty), Bartkowiak 8 (4 zbiórki), Wilk 7 (5 zbiórek), Wierzbicki 5, Cichoń.