Wielkie odrodzenie i efektowne zwycięstwo!

18 marca, 2017

Po bardzo jednostronnym meczu zawodnicy Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonali MCKiS Termo-Rex Jaworzno 85:54. Po tym zwycięstwie w rywalizacji do dwóch zwycięstw mamy remis 1:1 i w środę o godzinie 20:00 nasz zespół powalczy o awans do drugiej rundy Play-Off.

Podopieczni Jędrzeja Sudy bardzo dobrze weszli w spotkanie, szybko uciekając na ośmiopunktowe prowadzenie. Tyle właśnie punktów w pierwszych czterech minutach zanotował Wojtek Leszczyński, który przed meczem odebrał nagrodę za miejsce w najlepszej piątce sezonu. Końcówka kwarty należała do gości, jednak to my prowadziliśmy po pierwszych 10 minutach 19:10.

W drugą kwartę weszliśmy z drobną zadyszką, co przyniosło ekipie z Jaworzna łatwe punkty spod kosza. Szybko jednak wróciliśmy do gry, po trójkach Krzysztofa Chmielarza i Wojtka Leszczyńskiego. Na nasze ataki bardzo dobrze odpowiadał Dawid Weiss, który bardzo szybko zanotował osiem punktów. Zawodnicy Jędrzeja Sudy przycisnęli jednak rywali w samej końcówce i powiększyli prowadzenie do 42:24.

Po przerwie nasi koszykarze prezentowali się jeszcze lepiej, aniżeli w pierwszej odsłonie. Przyjezdni z Jaworzna nie mogli znaleźć recepty na świetnie dziś dysponowanego Krzysztofa Chmielarza, który przebojowymi akcjami do spółki z Wojtkiem Leszczyńskim rozbijał ich obronę. Z każdą minutą nasze prowadzenie się powiększało, a po trzech kwartach prowadziliśmy już 63:34 i nic nie mogło nam odebrać zwycięstwa.

Nasi koszykarze nie zaprzestali atakować i kontynuowali swoją świetną grę po obu stronach parkietu. O ostatniej części meczu trzeba powiedzieć jasno – była już tylko formalnością. Krzysztof Chmielarz kontynuował swój koncert, który przypieczętował efektownym podaniem alley-oop do Wojtka Leszczyńskiego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 85:54, co oznacza, że w najbliższą środę powalczymy o grę w drugiej rundzie fazy Play-Off.

Na pochwałę zasługuje cały zespół, który po porażce w Jaworznie podniósł się i udowodnił swoją wartość odnosząc tak wysokie zwycięstwo. Najlepszym strzelcem naszej ekipy był Wojtek Leszczyński, który zanotował 25 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty. Dyrygent naszego zespołu, Krzysztof Chmielarz zapisał na swoim koncie 17 „oczek”, 7 asyst oraz 5 zbiórek.

Weegree AZS Politechnika Opolska 85:54 MCKiS Termo-Rex Jaworzno

Weegree AZS: Leszczyński 25, Chmielarz 17, Cichoń 12 (8 zbiórek), Pawłowski 12 (8 zbiórek), Richter 5, Neżwyckij 5, Orębski 4, Nowak 3, Wierzbicki 2 Majka 0, Koszela 0.