Udany rewanż na Wiśle!

22 stycznia, 2017

Miesiąc styczeń nie obfitował przy Prószkowskiej w koszykarskie emocje, albowiem liga zapewniła nam tylko jedno domowe spotkanie. Dzięki fantastycznej czwartej kwarcie nasza ekipa wygrała 80:58.

Koszykarze z Krakowa bardzo dobrze weszli w mecz, trafiając dwie trójki w pierwszych minutach. Na te udane ataki dobrze odpowiadał duet Krzysztof Chmielarz – Adam Cichoń, który nie pozwalał gościom uciec na zbyt wysokie prowadzenie, a nawet nas na nie wyprowadził. Popularny „Cichy” po pierwszych 10 minutach miał na swoim koncie już 6 punktów i 7 zbiórek, a nasza ekipa prowadziła 14:12.

W drugą kwartę ponownie lepiej weszli goście, którzy odzyskali prowadzenie. Podopieczni Jędrzeja Sudy grali bardzo wolno, nie wykorzystywali szans na możliwe punkty z szybkiej kontry. Spotkanie było bardzo wyrównane, a naszą ekipę nadal prowadził Adam Cichoń, który w 18 minut zdążył już zanotować double double. Nasza ekipa po pierwszej połowie prowadziła z Wisłą 32:28.

Drugą połowę otworzył nasz rozgrywający, Krzysztof Chmielarz, który trafił swoją pierwszą trójkę w meczu – a zarazem naszego zespołu. Bardzo dobre wejście w trzecią kwartę zanotował również Wojtek Leszczyński, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Dobrą zmianę dał Danił Neżwyckij, który zanotował 5 punktów w dwóch akcjach, dzięki czemu nasza ekipa prowadziła już 55:44.

Ostatnią część meczu bardzo dobrze rozpoczęli koszykarze Wisły Kraków, którzy szybko przybliżyli się do naszego zespołu na cztery punkty. Wtedy grę na swoje barki ponownie wziął Krzysztof Chmielarz, który do spółki z Damianem Orębskim rozstrzelał krakowską ekipę. Trójki tych koszykarzy podłamały przyjezdnych, którzy nie zdołali się już podnieść. Nasza ekipa wygrała to spotkanie 80:58.

Spotkanie to było wyjątkowe dla Damiana Orębskiego, do którego na mecz spod Warszawy przyjechała najbliższa rodzina. Trzeba jasno przyznać, że lepiej przed nimi wypaść nie mógł – zanotował 13 punktów (3/5 za trzy!), zbiórkę oraz dwa przechwyty. Oby więcej takich spotkań, a rodzinę zapraszamy częściej!

Weegree AZS Politechnika Opolska 80:58 TS Wisła Kraków

Weegree AZS PO: Cichoń 15 (14 zbiórek), Chmielarz 15 (8 asyst, 7 zbiórek), Leszczyński 15, Orębski 13, Nowak 6 (9 zbiórek), Wierzbicki 5 (7 zbiórek), Pawłowski 4 (8 zbiórek), Neżwyckij 4, Majka 3, Suda 0, Richter 0.