loader image

1-0 dla Weegree AZS PolitechnikaOpolska !

24 marca, 2019

Rozpoczęły się play-offy, czyli to co zawodnicy i kibice lubią najbardziej. W pierwszej rundzie AZS trafił na ósmą drużynę sezonu zasadniczego, czyli Röben Gimbasket Wrocław.

Przed meczem zostały wręczone nagrody dla najlepszego trenera rundy zasadniczej, którym został wybrany Dominik Tomczyk oraz dla Wojciecha Leszczyńskiego wybranego do 5 piątki grupy D 2 LM. Serdecznie gratulujemy.

Początek spotkania to wymiana ciosów po obu stronach, wśród gości świetnie spisywał się rozgrywający Luca Małachow, który w pierwszych 4 minutach spotkania zdobył 5 punktów i Gimbasket prowadził w 4 minucie 7:6. W kolejnych minutach to my przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem zdobywając 14 punktów, tracąc tylko 6 i po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 20:13.

Druga kwarta to koncert naszego zespołu. Sygnał do ataku, dwoma celnymi trójkami, dał Wojciech Leszczyński i w przeciągu pierwszych 3 minut zaliczyliśmy serię 12:0 obejmując prowadzenie 32:13. Bardzo dobre zmiany dali Daniel Dawdo i Mateusz Szlachetka zdobywając odpowiednia 6 i 7 punktów. W końcówce kwarty przypomniało sobie nasz rozgrywający Krzysztof Chmielarz 3-krotnie trafiając zza łuku i w 19 minucie uzyskaliśmy najwyższe prowadzenie w meczu 50:26, jednak na przerwę schodziliśmy prowadząc 50:29.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od twardej walki obu ekip, a na każde  trafienie AZS –u szybko odpowiadali goście,  nasza przewaga cały czas oscylowała w okolicy 20 punktów. Gdy wydawało się, że kwarta zakończy się remisem, w 27 minucie goście złapali wiatr w żagle i w ciągu 150 sekund zaliczyli serię 12:0 zmniejszając straty do 11 punktów! Ostatnie słowo należało jednak do naszego zespołu  i po trzech kwartach prowadziliśmy 72:58.

W ostatniej kwarcie nasi zawodnicy uporządkowali grę w obronie i kolejnymi trójkami Wojciecha Leszczyńskiego (2×3) i Mateusza Szlachetki (1×3) oraz punktami spod kosza Adama Cichonia i Daniela Dawdy wyszliśmy na prowadzenie 87:64. Wiadomo było, że tego spotkania nie przegramy, w końcówce kwarty nic się nie zmieniło i w pierwszym pojedynku pewnie wygrywamy 91:72.

Drugie spotkanie  zostanie rozegrane we Wrocławiu w najbliższą środę o 20.30.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Röben Gimbasket Wrocław 91:72 (20:13, 30:16, 22:29,19:14)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wojciech Leszczyński 18 (4×3), Krzysztof Chmielarz 17(3×3), Adam Cichoń 13, Patryk Wilk 5, Łukasz Wojciechowski 2 – Mateusz Szlachetka 18 (3×3), Daniel Dawdo 14, Patryk Muszyński 2, Piotr Suda, Damian Orębski, Przemysław Majka.

Röben Gimbasket Wrocław: Luka Małachow 27 (3×3), Michał Pierzak 20 (1×3), Rafał Chwastyk 11 (3×3), Maciej Kościuk 8 (1×3), Jakub Kamberski 2 – Mateusz Rogoziński 2, Paweł Gałczyński 2, Kacper Kwiatkowski, Wojciech Sienkiewicz, Maciej Szeszycki.