Wymarzone otwarcie hali ‼️

6 stycznia, 2019

W nowym roku nasz zespół wrócił na swoją halę i w ramach 15 kolejki rozegrał spotkanie z Röben Gimbasket Wrocław. Powrót był szczęśliwy, gdyż wygraliśmy to spotkanie 80:60.

Od początku spotkania AZS przejął kontrolę nad spotkaniem. Szybko objęliśmy prowadzenie 5:0 po trafieniach Wojciecha Leszczyńskiego. W dalszej części pierwszej kwarty systematycznie powiększaliśmy przewagę. W końcówce kwarty dobrą zmianę dał Jarosław Pawłowski zdobywając ostatnie 5 punktów w tej części spotkania. Pierwszą kwartę wygrywamy 23:12.

Na początku drugiej kwarty po kolejnych trafieniach osiągnęliśmy najwyższe prowadzenie w meczu 30:12. Weegree konsekwentnie realizowało założenia trenera Dominika Tomczyka ograniczając największą broń gości czyli rzuty 3-punktowe, jednocześnie całkowicie opanowaliśmy walkę na tablicach wygrywając w tym elemencie 27:12. Do przerwy prowadziliśmy 39:27.

Po przerwie koszykarze Politechniki nadal kontrolowali przebieg spotkania, a z bardzo dobrej strony pokazał się doświadczony Jarosław Pawłowski szybko zdobywając 6 punktów. Dalsza część kwarty przebiegała punkt za punkt i po trzech kwartach na tablicy był wynik 60:47.

Początek ostatniej części spotkania to zryw gości, którzy w 35 minucie spotkania zmniejszyli straty do 9 punktów, jednak wtedy o przerwę na żądanie poprosił Dominik Tomczyk. Po przerwie nasi zawodnicy odnotowali serię 10:0 i w 37 minucie spotkania wiadome było, że nie przegramy tego spotkania. Końcówka spotkania nic nie zmieniła i ostatecznie spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 80:60.

Świeżo wyremontowana hala w II Kampusie Politechniki Opolskiej okazała się przychylna dla naszych zawodników. Oby było tak do końca sezonu.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Röben Gimbasket Wrocław 80 : 60 (23:12, 16:15, 21:20, 20:13)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Krzysztof Chmielarz 16 (2×3), Adam Cichoń 12, Wojciech Leszczyński 12 (2×3), Daniel Dawdo 9, Łukasz Wojciechowski 5 (1×3) – Jarosław Pawłowski 17, Mateusz Szlachetka 5 (1×3), Piotr Suda 4, Przemysław Majka, Szymon Kiwilsza, Patryk Muszyński.

Röben Gimbasket Wrocław: Michał Pierzak 15, Maciej Kościuk 12 (1×3), Luka Malakhau 9 (1×3), Michał Kamberski 8 (2×3), Paweł Gałczyński 6 – Jakub Kamberski 4, Rafał Chwastyk 4, Mateusz Rogoziński 2, Wojciech Sienkiewicz, Maciej Szeszycki.